Lodowa scenografia na konferencji

2020-06-12T16:52:03+02:0012 czerwca 2020|Agencja Eventowa, Konferencje, Scenografia|

Scenografia to oprawa otoczenia, która jest najbardziej widocznym, rzucającym się w oczy elementem. Oprawa sceny i bliskiego sąsiedztwa na konferencji,  to elementy, które są widoczne przez cały czas trwania spotkania. Wszystkie prelekcje, szkolenia i wydarzenia związane ze sceną główną odbywają się właśnie w tej scenografii. Powinna zatem ona już na wstępie i na wejściu gości zaprezentować się w bardzo interesującym wydaniu, aby przekonać, że konferencja będzie udanym spędzaniem czasu. Tematem przewodnim do stworzenia interesującej scenografii jest lód.

Jak wykonać lodową scenografię na konferencję?

W ofertach firm z wyposażeniem mebli czy dekoracjami wnętrz na imprezę okolicznościową, znajduje się bardzo dużo elementów w kolorystyce czy układach wizualnych, które pasują do imprezy tematycznej w stylu lodowym. Taką scenografię można wykonać poprzez umiejscowienie na scenie dużej ilości białych elementów przypominających śnieg, płatków śniegu, sopli wykonanych ze świetlne girlandy, czy wykonanie lodowców, które podświetlone białym i różowym światłem tworzą atmosferę nocy na biegunie. Sale konferencji może wypełnić również dym i przezroczyste kubiki przypominające lód, a wszystko wypełnić pokazami lodowymi i elementami z lodu, które dodatkowo będą podświetlone dl podkreślenia efekt wizualnego. Na scenie mogą pojawić się również śnieżynki czy budynki, architektura, które prezentować się będą w zimowej aurze, a także rośliny pokryte śniegiem, krajobrazy lasów w zimie czy duża ilość kryształowych elementów, aby efekt lodu był najbardziej widoczny.

Dodatkowe pomysły na scenografię w lodowym wydarzeniu

Na scenie można zamontować także igloo, z którego będą wychodzić poszczególni prelegenci albo ustawić fotele w postaci białych, kulistych foteli, które przypominać będą kule śnieżne. Dla głównych prelegentów czy gwiazd może pojawić się także fotel Królowej Śniegu lub może o posłużyć dla osoby prowadzącej całą konferencję. Sprawdzą się w wydaniu lodowym także niedźwiedzie i renifery, które na co dzień żyją w zimnych rejonach.  Dla lepszego efektu finalnego można gościom zaproponować poczęstunek w formie lodów czy mrożonych owoców, a także pokaz laserowy wykonany tylko z chłodnych barw światła.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE