Dyskotekowe dźwięki i kolory, już na samą myśl wprowadzają człowieka w energiczny nastrój. Tym właśnie charakteryzuje się styl disco. Scenografia z jego udziałem daje obszerne pole do popisu, zarówno pod względem zastosowanych materiałów, jak i przesytu kolorów, światła, złota, brokatu i fluorescencyjnych akcentów.

Jaki styl disco wybrać na scenę?

Style disco są od siebie nieco różne. W zależności od tego jaki styl disco jest odzwierciedlony na scenie, takie będzie posiadał dodatki i wyposażenie. Można odzwierciedlić styl disco z lat 80-tych, lub może to być inspiracja współczesnymi imprezami.  W latach 80-tych, zarówno stroje, jak i oprawa otoczenia, różniła się od współczesnych  wnętrz dyskotekowych. Często to właśnie lata 80-te są podstawą do tworzenia scenerii na różne przedsięwzięcia, imprezy oraz pod scenografię scen. Dzieje się tak, ponieważ lata 80-te wydają nam się atrakcyjniejsze niż współczesne i znane trendy XXI wieku.  Dyskotekowy trend ma w sobie wiele światła, kolorów i przepychu, bez względu na lata w, których ludzie się bawią. Kiedyś jednak imprezy były bardziej zintegrowane, a na dyskotekach tańczono także układy, które powstawały pod wpływem improwizacji. Podobnie było ze strojami. Burza włosów, a do tego kolorowe stroje u kobiet i mężczyzn, to codzienność. Teraz na dyskotekach można zobaczyć najwięcej czerni, szarości i tylko od czasu do czasu, ktoś pojawi się w kolorowym anturażu, ale głównie jednokolorowym.

Podobną inspiracją są kluby disco z lat 90-tych. Nie odbiegają one znacząco od tych 80-tych, i pokazują, że ludzie uwielbiali się przebierać w kolorowe stroje, a imprezy często miały określoną tematykę.

Stąd też wybór konkretnych lat związanych z dyskotekami będzie kluczem do scenografii jaką trzeba będzie przygotować do tego wyjątkowego wydarzenia.

 Co się przyda na scenografię dyskotekową?

Tworząc scenografię koniecznie trzeba skupić się na oświetleniu. To ono może pełnić największą rolę w całym wyglądzie sceny. Samym światłem można stworzyć całe tematyczne widowisko w stylu disco. Punktem spójnym każdej dyskoteki, jest podłoga.  Świecące panele ścienne czy odbijające się na podłodze światła, mogą w pełni odmienić otoczenie, bez wprowadzania do niego zbędnych przedmiotów. Aranżując scenografię, warto jednak pomyśleć o przeniesieniu stylu miejsc do siedzenia z dyskotek, ponieważ loże pełnią ich integralną część, i zawsze tak było. Do scenografii przyda się także bar lub lada,  w której będą serwowane drinki. Nie potrzeba więcej elementów, aby poczuć się jak na dyskotekowym parkiecie, bez względu na to, gdzie scenografia będzie robiona.