W każdej firmie przychodzi czas, w którym jasnym jest, że czas się zintegrować. Wyjazd, bądź impreza firmowa to doskonała możliwość na utrwalenie relacji i zwiększenie wzajemnego zrozumienia zespołu. Przekłada się to wprost na efekty pracy, czyli ostatecznie na przychody firmy.

Warto jednak pamiętać, że wybór lokacji na firmowy wyjazd jest równie ważny co samo jego zorganizowanie, dlatego przygotowaliśmy kilka porad ułatwiających ten proces – proces, który nie jest wcale tak prosty jak mogłoby się wydawać. Jednak dzięki kilku radom stanie się wiele prostszy, a sam wyjazd zyska na atrakcyjności. Jest to bardzo ważny czas dla wszystkich w Twojej firmie, dlatego należy poświęcić mu odpowiednio dużo czasu i zaangażowania.

Jakie miejsce wybrać?

Zależnie od pory roku i celu wyjazdu, zupełnie inne miejsca mogą okazać się spełniać swoją rolę odpowiednio. Oczywiście firmowy wyjazd integracyjny to nie rodzinny urlop, nie mniej jednak warto zadbać o swobodną i luźną atmosferę – pamiętajmy, że nie jest to praca a pewna odskocznia i tematy branżowe nie są w tym czasie najważniejsze. Dobrze jest jednak przygotować prezentację czy szkolenie, dlatego poszukując miejsca zakwaterowania, wyszukiwane obiekty powinny być wyposażone w sale konferencyjną, ale także strefę relaksu, taką jak siłownia, sauna czy basen. Jeśli wybierzemy lato lub wiosnę jako porę na wyjazd, obowiązkowo trzeba skorzystać ze świeżego powietrza i ładnej pogody. Zwykły grill lub zespołowe gry sportowe bardzo zbliżą do siebie zespół, poprawiając następnie jakość ich współpracy. Bliskie stosunki zawodowe pozwalają odczuć pracownikom bezpieczeństwo i wzajemne wsparcie, co jest bardzo ważne podczas codziennych wyzwań w pracy. Jeśli jednak zdecydujesz się na zimowy wypad, warto pomyśleć nad kuligiem czy skuterami śnieżnymi. Możesz też połączyć taki wypad z pracowniczą wigilią, w końcu zima to przecież także okres świąteczny.

Pozwól wybrać pracownikom

Gdy Twój zespół połączy siły, na pewno uda im się wybrać lokację na wyjazd firmowy, która będzie złotym środkiem dla każdego, pozwalając wszystkim po równo cieszyć się wycieczką. Nie chcesz bowiem zgrzytów ani narzekań na to, że mogliśmy przecież jechać gdzie indziej. Głosowanie będzie najlepszą i najbezpieczniejszą możliwością wyłonienia zwycięskiej miejscowości, w której spędzicie kilka dni integrując się ze sobą.