Boho to styl, który powstał na bazie życia artystów, między innymi: pisarzy, malarzy czy muzyków, którzy podróżując po świecie i szukając swojego miejsca, stworzyli styl złączony z  wielu różnych trendów. Styl Boho jest znany w modzie i w architekturze wnętrz. W przypadku mody styl charakteryzuje się połączeniem natury, naturalnych barw i materiałów przeniesionych na fakturę ubrań, ich wykonanie i detale. Koronki, frędzle, ubrania z juty i lnu,  są najczęściej kojarzone ze stylem Boho. We wnętrzach dominuje więcej kolorów, ale również to natura i naturalne materiały spajają cały styl. Czy w jednym, czy w drugim przypadk, Boho pokazuje indywidualność danej osoby i w taki sposób styl został zapoczątkowany. Miał oznaczać indywidualność i tworzyć coś unikalnego, co nie jest możliwe do powtórzenia w stu procentach w innym wnętrzu lub na innej osobie.

 Jak przygotować imprezę integracyjną w stylu Boho?

Integracja w stylu Boho, zawsze udaje się w plenerze, ponieważ najłatwiej jest organizować elementy składowe do aranżacji otoczenia i wydobyć najbardziej zbliżony efekt finalny całej kompozycji naturalistycznej. Decydując się na taki styl, warto, aby otoczenie zdominowały pledy, koronki, ciepłe koce ze wzorami, a także wszelkie elementy pozyskane z natury. Do aranżacji w stylu Boho w plenerze, można wykorzystać drewniane kołki będące siedziskami, które stworzą formę mebli. Dobrze prezentują się również miękkie pufu z dekoracyjymi poduchami w poszewkach zakończonych frędzlami. Całości dopełniają dodatki typu lampiony, latarnie, świece, ustawione w obrębie wyznaczonych miejsc do wypoczynku, a także girlandy świetlne czy rozety dekoracyjne i pompony. Biel, szarość, brązy, zieleń, dekoracje z mchu i konarów drzew, to kolorystyka i dodatki, którymi można uzupełnić  aranżację całego przedsięwzięcia.

Aby impreza nie miała tylko biernego wydźwięku, ten wyjątkowo relaksujący czas powinien zostać uzupełniony muzyką, warsztatami nauki na instrumentach oraz warsztatami nauki malowania. Wspólne malowanie i możliwość poznania się stojąc przy sztalugach, na pewno będzie nietypowym rozpoczęciem imprezy integracyjnej, i na tyle interesującym, że pozwoli w szybki sposób poznać się przybyłym na imprezę ludziom. Integracja nabierze szybszego tempa, a dalsze godziny wspólnego spędzenia czasu będą przebiegać przy dźwiękach muzyki, z możliwością uczenia się nowych umiejętności.

Na imprezie mogą pojawić się także hamaki, przy których będą zbierać się uczestniczące osoby, aby wspólnie porozmawiać czy wypocząć kiedy wszystkie aktywne atrakcje się zakończą.

Styl Boho sprawdzi się zarówno w małych, kameralnych grupach jak i wyjazdach na większą skalę.