Sztaluga nieodzownie kojarzy się ze sztuką malarską. Z definicji jest to stojak, najczęściej trójnożny, na którym malarz umieszcza obraz podczas pracy. Sztaluga pozwala na stabilne umocowanie podobrazia i umieszczenie go na wygodnej dla artysty wysokości. Istnieją różne rodzaje sztalug: cięższe, stosowane w pracowniach, i lekkie do prac w plenerze, które można z łatwością złożyć i przenieść. Jest to wręcz rodzaj narzędzia, używany przy pracy artystycznej. Miniaturowe sztalugi są czasem używane w charakterze dekoracji.

Praktyczne i estetyczne

            Jednak nie jest to jedyne zastosowanie sztalugi, które już dawno wyszły poza pracownie malarskie. Niejednokrotnie używa się ich nie tylko podczas tworzenia prac, ale także do ich ekspozycji. Nie każdy organizator wystawy malarskiej czy fotografii na możliwość przytwierdzania prac do ścian, albo ilość miejsca jest ograniczona i trzeba znaleźć inny sposób. Sztalugi sprawdzają się tutaj świetnie, jako estetyczne stojaki na wystawiane prace. Jednocześnie są praktyczne, można je dostosować do każdego formatu, łatwo przenosić i transportować.

Zastosowania mniej typowe

            Sztalugi odnajdą się nie tylko na artystycznych wystawach i w galeriach sztuki. Przydadzą się wszędzie tam, gdzie chcemy w elegancki sposób wyeksponować jakąś treść. Na sztaludze można umieścić program imprezy, plakat ją promujący, temat wykładu, harmonogram konferencji… Umieszczony w widocznym miejscu, dzięki sztaludze będzie jeszcze bardziej rzucał się w oczy. Ponadto takie rozwiązanie na pewno jest bardziej wyrafinowane, niż rozwieszanie podobnych treści na ścianach czy drzwiach, gdzie można je przeoczyć i od których mogą odpaść, jeśli nie są wystarczająco mocno przyklejone.

Wynajmij je w Whatevent!

            Jako zawodowcy w organizowaniu imprez wszelkiego rodzaju, z przyjemnością pomożemy zorganizować Twoje wydarzenie. W Whatevent posiadamy na wynajem sztalugi, dzięki którym z łatwością stworzysz profesjonalną wystawę artystyczną albo estetycznie wyeksponujesz ważne treści. Oferujemy sztalugi zarówno z ciemnego, jak i jasnego drewna, w pełni stabilne, posiadające możliwość regulacji wysokości, nachylenia i dostosowania do różnych formatów. Dodatkowo dowieziemy je we wskazane przez Ciebie miejsce i rozstawimy, bez względu na zamówioną ilość.  Zapraszamy do współpracy!