Są takie miejsca w województwie Śląskim, które absolutnie nie kojarzą się z przemysłem ciężkim, z czego ten region jednak słynie. Przyjemny szum wody, piasek na plaży, śpiew ptaków – nie, to nie opis mazurskich jezior. Tak właśnie wygląda pobyt nad Zalewem w Poraju. Ta mała miejscowość jest idealną bazą wypoczynkową i wypadową na Jurę Krakowsko – Częstochowską.

Porajskie atrakcje

Historia Poraja jest stosunkowo nowa – pierwszą wzmiankę o nim odnotowano w XV wieku, gdzie stanowił część pobliskiej miejscowości Choroń. Dopiero w XVIII wieku zaczął być odrębną, leśną osadą. Stał się również punktem na trasie kolei Warszawsko – Wiedeńskiej, co sprawiło, że od 1848 roku, zamienił się w osiedle kolejarskie. Główną i najważniejszą atrakcją, wokół której kręci się większość pobytu w Poraju to sztucznie wytworzony zbiornik na rzece Warcie – właśnie Zalew Porajski. Stworzony w latach 1977 – 1978  z myślą o Hucie Częstochowa, dzisiaj spełnia funkcje rekreacyjne. Znajduje się tutaj wiele ośrodków wypoczynkowych, a także tych, które zajmują się sportami wodnymi. Popływać można na kajakach, rowerkach wodnych, łódkach, żaglówkach czy motorówkach. Dla żądnych przygód fanów adrenaliny możemy zorganizować instruktaż z windsurfingu i kitesurfingu. Również wędkarze będą mieli tutaj co robić. Ciekawym miejscem jest Ptasia Wyspa – raj dla ornitologów i osób, które po prostu lubią bliskość przyrody. Można tam zobaczyć żyjące w naturalnych warunkach kormorany, czaple, łabędzie, rybołowy i orły bieliki, a także inne równie fascynujące ptasie gatunki. Zalew otaczają również piaszczyste plaże, które mogą zostać wykorzystane przez naszych animatorów do mniej ryzykownych niż wodne konkurencji, mających na celu budowanie współpracy między uczestnikami wyprawy. Miłym elementem mieszczącym się wokół zbiornika jest świetnie utrzymana trasa rowerowa, pozwalająca na dalsze wyprawy, czy chociażby okrążenie zalewu mającego aż pięćset hektarów powierzchni.

Organizacja imprezy integracyjnej w Poraju

Organizacja takiej imprezy wcale nie musi być trudna – wystarczy powierzyć ją nam. Jesteśmy doświadczoną agencją eventową, która dołoży wszelkich starań, aby wasz event był niesamowity i atrakcyjny. Profesjonalna grupa animatorów zadba o przebieg części integracyjnej, a doświadczeni przewodnicy pokażą okolicę z jak najlepszej i najbardziej wartościowej strony.