W dzisiejszych czasach e-biznes jest dziedziną bardzo szybko rozwijającą się i wykorzystującą nowoczesne technologie, aby pokazać się z jak najlepszej strony na rynku. W filmy promocyjne inwestuj coraz większa liczba przedsiębiorstw. Wideorelacja jest szybką i łatwą formą przekazu dla potencjalnych klientów czy kontrahentów. Filmując, można pokazać stosowane działania marketingowe oraz wypromować nowy produkt lub usługę w dużo łatwiejszy sposób niż chociażby za pomocą tekstów, które nie każdy przeczyta. Operatorów kamer, dronów możemy spotkać na różnego rodzaju wydarzeniach: konferencje, szkolenia, imprezy integracyjne, w biurze. Budowanie wizerunku firmy to podstawa biznesu, a inwestycja w wideo-relację jest naprawdę dużym krokiem naprzód.

Jakie są korzyści z nagrywania organizowanych imprez?

  • Po pierwsze, film promocyjny możemy umieścić Internecie, na różnych stronach, aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.
  • Po drugie, jest prosty i szybki sposób na przekaz informacyjny. Ludzie w dzisiejszych czasach są coraz bardziej leniwi i szybciej przekonamy ich do siebie filmem niż pięciostronową treścią, której nikomu nie chce się czytać. Przekaż dla innych ludzi tylko niezbędne informacje i zdążysz ich zaciekawić, a nie zanudzić.
  • Po trzecie, projekcje filmowe przyciągają uwagę widzów. Statystycznie częściej wyszukujemy filmów i je oglądamy niż czytamy artykuły na dany temat.
  • Po czwarte, film buduje zaufanie. Klient patrzy na, to tak, że starasz się i widać, że inwestujesz w firmę, ponieważ masz film promujący, na przykład konferencje. W oczach ludzi twoje przedsiębiorstwo jest prestiżowe, zaufane, fachowe i z solidnymi fundamentami.
  • Po piąte: siła perswazji. Tworząc inteligentne spoty możemy nakierować potencjalnych klientów na naszą firmę i usługi.
  • Po szóste, jest to trwały przekaz, który nie zniknie między licznym i treściami, ale będzie numerem jeden. Ludzie nie będą musieli czytać o tym jak wygląda konferencja tylko mogą obejrzeć krótki filmik pokazujący najważniejsze aspekty eventu.
  • Po siódme, zwiększamy zainteresowanie odbiorców, a także konkurencji. Pokazujemy coś nowego i alternatywnego. Automatycznie zwiększa się liczba kliknięć, a także klient dłużej będzie widział logo marki.
  • Po ósme, filmowanie przykładowo konferencji, gdzie promowany jest jakiś kosmetyk, pozwala internautom, klientom na zapoznanie się marką, produktem, właściwościami. Prędzej przekonamy go do kupna, ponieważ będzie miał okazje zapoznać się cechami produktu.
  • Po dziewiąte, komentarze. Ludzi uwielbiają komentować, co wpływa na zwiększanie zasięgu kampanii i działań. Im więcej ludzie komentują tym więcej ludzi o nas słyszy. Samo napędzająca się maszyna! Użytkownicy Internetu tylko czekają aż pojawi się w sieci coś nowego, jakiś przekaz.

Warto zauważyć, że w dzisiejszych realiach praktycznie każda firma wstawia na swoją stronę film powiązany z działalnością albo ze szkolenia. Każda forma marketingu promocyjnego jest dobra i zdecydowanie nie powinniśmy na niej oszczędzać.

Nasza firma może zaprezentować Państwu przykładowe spoty filmowe, dzięki którym na pewno przekonacie się do siły działania przekazu filmowego.