Imprezy otwierające to znakomity sposób na zainteresowanie sporej grupy ludzi nowo powstałym projektem. Uroczysta gala jest zawsze kuszącą propozycją, bo wiele osób rzadko ma okazję pojawić się na takiej zabawie. Elegancki bankiet zazwyczaj dotyczy otwarcia jakiejś ważnej instytucji, muzeum, firmy, czy inwestycji. Celem właściciela obiektu lub projektu jest zawsze przedstawienie go w jak najlepszym świetle i wywołanie pozytywnych emocji u gości. Pomaga mu w tym dobrze zorganizowane otwarcie. W przeprowadzeniu tego otwarcia bardzo często pomagają eventowi specjaliści. Tacy jak my.

Elementy uroczystego otwarcia

Uroczyste otwarcie składa się z dwóch głównych elementów, czy też punktów. Pierwszym jest część oficjalna, od której zaczyna się każda tego typu impreza. Drugim jest natomiast część pozaoficjalna, na której goście spędzą większość czasu.

Zacznijmy od części oficjalnej. W niej następuje wspomniane już na początku przedstawienie projektu w jak najlepszym świetle. Odbywają się wtedy przemowy najważniejszych osób związanych z projektem oraz podziękowania dla wszystkich zasłużonych. Goście są wówczas zebrani w jednym miejscu, zazwyczaj w wielkiej auli lub na szerokim placu w przypadku imprez plenerowych. Na tę część wstęp mają kamerzyści i fotografowie, którzy uwieczniają wszystko, co najważniejsze dla mediów. Po przemówieniach jest zazwyczaj symboliczne przecięcie wstęgi, po którym goście mają szansę obejrzeć nowy projekt, budynek lub inną inwestycję. Potem następuje już część nieoficjalna.

W tym punkcie imprezy wszyscy goście udają się do innej części lokalu, gdzie wszystko czeka już przygotowane na szampańską zabawę do białego rana. Rozmieszczone są stoliki, na scenie obecny jest zespół lub sprzęt muzyczny, a kelnerzy są gotowi do wydawania potraw. To wszystkie detale części pozaoficjalnej. Kluczem jest zadbanie o dobrze skomponowane menu, które wpasuje się w gusta przynajmniej większość klientów oraz o różnorodną muzykę, która też zaspokoi potrzeby jak największej liczby gości. Oczywiście obsługa musi też być na najwyższym poziomie, aby obyło się bez nieprzyjemnych sytuacji. To wszystko razem ma stworzyć wspaniałą atmosferę, którą goście zapamiętają na długo. Dzięki temu dobrze będą wspominać nowy projekt i w rozmowach z innymi będą go chwalić.

Zaufaj specjalistom z branży eventowej

Organizacja uroczystego otwarcia nie jest łatwym zadaniem. Nie mając wiedzy na temat skutecznego planowania imprez otwierających bardzo trudno zaskoczyć gości i wywrzeć na nich dobre wrażenie. Jednak nie musisz radzić sobie z tym sam. Nasi specjaliści z branży eventowej mają doświadczenie w organizacji tego typu imprez i chętnie się nim z Tobą podzielą. Napisz do nas, a ustalimy wszystkie niezbędne szczegóły. Zaufaj prawdziwym fachowcom!