Ważne jubileusze i historyczne otwarcia to wyjątkowe imprezy, które powinny być skrupulatnie zaplanowane i profesjonalnie zorganizowane. Mając na horyzoncie jubileusz zawsze pojawia się pytanie, od czego zacząć przygotowania do tego typu imprezy. Podpowiadamy!

Zacznij od listy gości

Najważniejszym elementem imprezy jubileuszowej jest lista gości. To od liczby gości będą zależeć bowiem inne sprawy organizacyjne. Znając liczbę gości, można dokładnie określić wielkość sali, moc nagłośnienia, poczęstunek, czy też jakieś niecodzienne atrakcje. Liczba gości da odpowiedź czy należy zorganizować niewielką, kameralną imprezę, czy też można pokusić się o większe przyjęcie.

Zaplanuj menu oraz atrakcje

Drugim elementem organizacji imprezy jubileuszowej jest zaplanowanie poczęstunku. Odpowiednio skomponowane menu to połowa sukcesu. Goście, którzy będą narzekać na jakość potraw, raczej nie będą mile wspominać imprezy. Obowiązuje tu zasada „przez żołądek do serca”. Jeżeli zadbamy o wyjątkowe potrawy i dobrze skomponujemy ze sobą poszczególne smaki, to pozytywnie zaskoczymy gości i zyskamy ich sympatię. Co jest drugą połową sukcesu? Atrakcje. W szczególności chodzi tutaj o muzykę, która na każdej imprezie jubileuszowej powinna być obecna, przynajmniej w tle. Jej gatunek będzie zależał od charakteru imprezy. Oprócz tego warto zaskoczyć gości niecodziennymi atrakcjami, jak, chociażby pokazy taneczne lub przedstawienia. Można zorganizować wszystko, jeśli tylko się tego chce.

Daj sobie pomóc w organizacji

Obawiasz się, że nie dasz rady i impreza jubileuszowa okaże się kompletną klapą? Pamiętaj, że zawsze warto prosić innych o radę. Przy planowaniu imprezy bardzo ważnym jest słuchanie opinii innych i wyciąganie wniosków z głosów krytycznych. Z pomocą w kwestii organizacji jubileuszu warto zwrócić się do profesjonalnej agencji eventowej, takiej jak nasza. Specjaliści pomogą w zaplanowaniu części przyjęcia lub zorganizują wszystko „od a do z”, zajmując się każdym możliwym szczegółem. Warto przekonać się, że najlepsi specjaliści z branży eventowej potrafią jak nikt inny stworzyć doskonały klimat balu jubileuszowego, który będzie wpasowany w wymagania głównego organizatora.