Król lew to bajka, która zrobiła ogromne wrażenie na dzieciach i dorosłych, ze względu na swój morał i pomysłowe przedstawienie życiowych sytuacji na bazie dzikich zwierząt i ich przygód. Na samą myśl o bajce ‘Król Lew’ (która z biegiem lat ma coraz więcej zwolenników oraz po wielu latach doczekała się trójwymiarowej wersji), przychodzą główne postacie i historia, która wzbudza mnóstwo emocji i doprowadza do łez. Bajka, ze względu na ciekawą przyjaźń, ma także wiele wątków komediowych. Chcąc zaaranżować otoczenie w stylu ‘Króla Lwa’, warto wykorzystać je na eventy dla dzieci czy wystąpienia teatralne, dziecięce szkolenia i warsztaty, w których głównym celem jest przekazanie wiedzy o życiu i jego różnych obliczach.

Co będzie potrzebne do przygotowania  scenografii z Króla Lwa?

Tropikalny las, kanion, łąka oraz skały, to wszystko ukazane jest w bajce i może zostać przeniesione w świat realny. Poza głównymi postaciami Króla Lwa i  jego przyjaciół, do dzieci najlepiej jest przemówić oprawą scenografii, której tłem będzie zachodzące słońce oraz postać dużego i małego lwa – Simby i jego ojca. Ten obraz to pierwszy obraz i najważniejszy przekaz pokazujący jak ojciec uczy Simbę życia. Zarówno skały, łąka i las w obliczu tła zachodzącego słońca, zawsze się odnajdą i dobrze zaprezentują.

Do scenografii i aranżacji otoczenia na eventach z tematyką królowa lwa przydadzą się sztuczne skały, które mogą być zastąpione poduszkami w kształcie kamieni, duża ilość roślin, czy pluszowe zabawki w kształcie głównych bohaterów. Od czasu do czasu można zawiesić latające ptaki im.in. papugę, która jest jedną z głównych postaci, czy  zaaranżować otoczenie, w którym z sufitu będą zwisać białe kłębiaste chmury.

W scenografii mogą pojawić się również fotografie zwierząt biorących udział w bajce i informacje o prawdziwym życiu oraz ciekawostki o występowaniu zwierząt w naturalnym środowisku, co będzie uczyć dzieci i zainteresuje dorosłych, którzy wezmą udział w spotkaniu. Wprowadzenie do scenografii dzikich zwierząt nie jest możliwe, ale możliwość przedstawienia życia kotów, może być ciekawą atrakcją i dodatkiem do zaaranżowanego otoczenia.

Kolorystyka scenografii.

Aranżacja scenografii z Króla Lwa opiera się głównie na kolorze żółtym, pomarańczowy i ziemistym. Bajkowe zwierzaki jak i otoczenie, w którym żyją, zachód słońcai wschód słońca, charakteryzują się ciepłymi barwami. Aby przełamać monotonię jednego koloru, warto wprowadzić więcej błękitu odnoszącego się do nieba i zieleni, której w świecie naturalnym jest bardzo dużo. Scenografia będzie dużo ciekawsza wizualnie oraz bardziej dynamiczna.