Gry staroangielskie w warowni rycerskiej

2021-10-11T12:52:06+02:0017 października 2021|Agencja Eventowa, Imprezy tematyczne|

Pszczyńska warownia rycerska to restauracja położona na obrzeżach miasta. Jej charakterystycznym punktem jest to, że została wystylizowana na rycerską siedzibę, w której dobrego jedzenia, zabaw, śpiewów i kufli z piwem nie ma końca! Od progu, gości wita szarmancki szlachcic, a wewnątrz dystyngowane panie w długich, historycznych sukniach. Cały obiekt jest położony na przestronnym trawniku, na którym mogą się odbywać gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Jakie rodzaje gier i zabaw przystają do dworskiego klimatu średniowiecza?

  1. strzelanie z łuku – a za każde celne trafienie do tarczy, uzyskuje się niezbędne punkty. Ten, spośród uczestników, który uzyska ich najwięcej, będzie się mógł poszczycić prawdziwym trofeum.
  2. picie piwa na czas – ta zabawa jest tak wiekowa, że trudno zliczyć jej wiek! Wiadomo jednak, że mężczyźni od początku chętnie angażowali się w te zawody, zadziwiając otoczenie pojemnością swoich brzuchów!
  3. tworzenie fryzur dworskich – a te bywają bardzo kreatywne i szczegółowe. Ich przygotowanie pochłania nie tylko czas, ale także wymaga precyzyjnych umiejętności i wyobraźni,
  4. jazda konno przez przeszkody – opcja dla bardziej „zaawansowanych graczy” dworskich zabaw, jednak dająca wiele satysfakcji i zabawy.

Dlaczego gry warto połączyć z posiłkiem w gronie znajomych?

Wspólne posiłki spajają więzi, edukują, a także służą kontaktom towarzyskim. Tradycją dworską było wspólne spożywanie posiłków, by potem wspólnie udać się na kolejne polowanie, oddać zajęciom domowym lub zorganizować gry na polanach i łąkach.

Jeśli jesteście rycerzami i księżniczkami, które chętnie powrócą na włościa dworskie i zakosztują nieco gier w starym stylu, w połączeniu z tradycyjnymi posiłkami średniowiecznego świata, to czym prędzej skontaktujcie się z naszą firmą. Zabierzemy Was odległej rzeczywistości, z której pochodzicie, abyście mogli na nowo zakosztować beztroski gier na świeżym powietrzu.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE