Każda podróż za granice ma w sobie swój własny urok i wspomnienia. Jednak możliwość zwiedzenia Włoch, pozostanie w pamięci na długie lata. Kraj ten bowiem jest jednym z najpiękniejszych na świecie. Zadowoli wielu turystów i odwiedzających. Jest to państwo, które choć raz w życiu powinien odwiedzić każdy, kto ma taką możliwość. Miasta są bogate w obszerną i ciekawą historię, włoska pizza, lody, a liczne parki rozrywki w pobliżu zapewnią mnóstwo atrakcji. Bez względu na to, czy podróżujesz z rodziną, samotnie, z przyjaciółmi lub z drugą połówką, wizyta we Włoszech będzie ekscytującą i niezapomnianą przygodą.

Co jako doświadczona firma eventowa, polecamy zwiedzić?

Przede wszystkim Rzym. Stolica Włoch, siedziba rządu, historyczne miasto, które wyróżnia się różnorodnym charakterem wystroju. Miasto podzielone jest na kilka mniejszych dzielnic, gdzie w każdej z nich możemy przenieść się do innej historii i zwiedzić ciekawe zabytki. Rzym jest miejscem pełnym wspaniałych budynków, atrakcji i magicznej atmosfery. Kolejnym miastem wartym odwiedzin jest Wenecja. Jest miejscem wyjątkowym, ponieważ zbudowano ją na pięknej lagunie otoczonej Morzem Adriatyckim. Pewnie kojarzycie romantyczne sceny na łódce, pomiędzy wysokimi i malowniczymi blokami? To właśnie Wenecja! W tym mieście nie ma samochodów, za to są wodne taksówki. To kolejna ciekawa propozycja, której w Polsce nie mamy. Dla bardziej aktywnych podróżników proponujemy zwiedzenie niesamowitej wyspy jaką jest Sardynia. Położona na środku Morza Śródziemnego, jest regionem głównie górzystym, bez wysokich szczytów, z rozległym i uroczym środowiskiem naturalnym. To miejsce jest również dobre dla osób chcących pozwiedzać góry, otoczyć się naturą i posłuchać głosy ptaków.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem do Włoch?

  1. Przede wszystkim wygodne buty! Gwarantujemy, że będziecie dużo chodzić, więc obuwie jest tutaj bardzo ważne.
  2. Naucz się podstawowych zwrotów włoskich. To chwila nauki, a będzie Wam łatwiej dogadać się w sklepach czy restauracjach.
  3. Uważnie słuchajcie przewodnika i korzystajcie z każdej wolnej chwili, czas we Włoszech płynie szkło, wiec warto go mądrze wykorzystać.
  4. Przygotujcie dużo miejsca w telefonie na zdjęcia. Uwierzcie nam, będzie ich sporo.
  5. Spróbuj włoskich lokalnych wędlin i serów, a także owoców, win i pizzy.
  6. I ostatnia dobra rada od innych podróżujących: „Zgub się i rozkoszuj się tym. Szukaj miejsc, o których nie piszą przewodniki. Eksploruj na własną rękę”.

Tym akcentem kończymy nasz artykuł. Nie będziemy Wam więcej zdradzać. Warto zobaczyć i przeżyć to wszystko na własnej skórze. Z przyjemnością podzielimy się naszym doświadczeniem i zorganizujemy niesamowitą wycieczkę, którą zapamiętacie na długo! Jesteście gotowi? Zapraszamy do kontaktu, a na pewno wspólnie coś ustalimy!