Scenografia to niezwykle istotny element każdego wydarzenia. To właśnie ona sprawia, że goście są w stanie poczuć dokładnie ten klimat, o jaki nam chodziło. Nawet najlepiej zorganizowany event bez odpowiedniej scenografii natychmiast straci w oczach odbiorców. Brak dopasowanej scenografii to brak spójności, a to, jak wiadomo, negatywnie wpływa na odbiór.

W jaki sposób odbierzesz konferencję, na której nie pojawił się ani jeden baner z jej tematem czy informacją o organizatorze? Albo imprezę tematyczną w stylu hawajskim, podczas której goście będą w kolorowych przebraniach szaleć na parkiecie przy akompaniamencie gorących rytmów, podczas gdy na sali będzie panować ciemny, minimalistyczny wystrój pozbawiony jakichkolwiek dekoracji? Te dwa przykłady idealnie pokazują, dlaczego scenografia jest tak istotna.

Co składa się na scenografię?

Scenografia to w głównej mierze wystrój wnętrza i dekoracje. Nie bez znaczenia jest również oświetlenie całego wydarzenia. Gra świateł potrafi całkowicie odmienić charakter eventu. Na całość składają się także ewentualne przebrania czy charakteryzacja.

Pierwsze skrzypce w scenografii zdecydowanie grają wystrój i dekoracje. To one w pierwszej kolejności ukazują się gościom i to one już na samym wstępie tworzą odpowiedni klimat. Goście bez wątpienia zwrócą również uwagę na światła, które będą dopełnieniem scenografii.

Przebrania i charakteryzacja nie są obowiązkowym punktem każdej scenografii. Sprawdzają się one w przypadku imprez tematycznych czy przedstawień dla dzieci. Bez kostiumów i charakteryzacji z powodzeniem można obejść się na konferencjach czy bankietach.

Przy planowaniu scenografii najważniejsze jest to, aby zadbać o jej spójność. Scenografia powinna oddawać klimat organizowanego wydarzenia, a każdy jej element powinien być dopasowany do pozostałych.

Zleć przygotowanie scenografii Whatevent

Przygotowanie odpowiedniej scenografii wymaga sporych nakładów pracy, a przede wszystkim wyczucia estetyki i odrobiny (a nawet więcej) doświadczenia w organizowaniu eventów. Na szczęście przygotowanie scenografii możesz zlecić nam. Skontaktuj się z nami, a zorganizujemy dla Ciebie dowolną scenografię – na konferencję, bankiet czy imprezę tematyczną. I to na światowym poziomie!