Na wyjazdach firmowych organizowane są atrakcje, które dają często ekstremalne wrażenia. Dzieje się tak, ponieważ chcąc zapewnić swoim pracownikom dodatkowych wrażeń, które są uzupełnieniem szkoleń, prelekcji, wystąpień lub konferencji, które odbywają się w tym samym czasie, ekstremalne sporty i aktywności mają wybić pracowników z monotonnego i długiego przyswajania dodatkowej wiedzy.

Dlaczego warto zorganizować lot w tunelu powietrznym?

Zorganizowanie na wyjeździe lub spotkaniu firmowym atrakcji, jaką jest lot w tunelu aerodynamicznym, pozwoli doświadczyć przez pracowników emocji i uczuć, jakie równają się z poczuciem lotów w skokach spadochronowych, a jednocześnie oderwać od codziennych problemów i myśleniu o sprawach firmy. Takie aktywności są niezbędne, aby zachować balans, pomiędzy pracą, a życiem osobistym oraz oczyścić umysł ze zbędnego zamartwiania się, odstresowania, czynności, które na wyjeździe nie powinny mieć miejsca.  Dzięki tunelowi, wiele osób może przełamać również bariery związane ze swoją osobą oraz bariery w firmie, jakie spoczywają na pracy z zespołem lub w przedsięwzięciach jakimi dana osoba się zajmuje. Latanie pokazuje, że nic w życiu nie jest tak istotne, aby miał zawalić się cały świat. Często, lot w tunelu aerodynamicznym, jest zapoczątkowaniem skoków spadochronowych, które mogą być kolejnym etapem na wyjazdach firmowych i przeszkoleniem pracowników do przygotowania się na tą okoliczność. W tunelu aerodynamicznym zdecydowanie łatwiej jest podjąć decyzję skorzystania z tej atrakcji wszystkim uczestnikom, niż w przypadku skoku ze spadochronem, który dla wielu osób wiąże się z większym ryzykiem. Efekt finalny jest jednak podobny. Odkrywa się takie same emocje i wrażenia z działaniem siły powietrza na organizm ludzki.

W jaki sposób można przełamać bariery firmowe?

Często, skorzystanie z takiej atrakcji w grupie, ułatwia przełamanie barier między sobą i swobodniejsze podzielenie się emocjami jakie towarzyszyły przy locie w tunelu powietrznym.  Pomaga wyeliminować swój strach przed jakimikolwiek kolejnym działaniem w życiu. Przełamanie się do tunelu aerodynamicznego, to także przełamanie się do wielu spraw zawodowych z jakimi wcześniej można było się zmagać.