Dzieci chętnie poznają świat, więc i świat interaktywny jest dla nich wręcz fascynujący. Aby dobrze go wykorzystać w nauce dla dzieci i poznawania świata od tej dobrej strony, można od czasu do czasu zorganizować interaktywna imprezę, w której dzieci poznają świat technologii.

Czym jest interaktywna impreza?

Interaktywne zabawki, jak sama nazwa wskazuje, posiadają w sobie nie tylko przekaz, wygląd, ale również funkcje ruchu, wydawanie dźwięku, reakcję na komendę, światło czy naukę nowych umiejętności, jakie zabawki posiadają.

A czym jest interaktywne impreza?

To połączenie wszystkich tych cech, ale stworzonych na bazie interaktywnych gier, zabawek i współczesnych technologii, które się na takim spotkaniu znajdą.

Jakie zabawki sprawdzają się na interaktywnej imprezie dla dzieci?

Dzieci uwielbiają dużo ruchu i poznawanie nowych wrażeń, więc dobrze żeby impreza zapewniła wszystkim uczestnikom jak najwięcej rozwiązań spełniających ich oczekiwania. Jedną z zabawek jest integracyjna gra dla dzieci o nazwie Limbo hop, która zdecydowanie pobudza do ruchu. Kręcący się wokół palika drążek, wymaga od dzieci skakania, kładzenia się, padania, robienia uników, i to wszystko z możliwością zastosowania w domu lub w plenerze. Do bardziej edukacyjnych zabawek na imprezie zapewne przyda się gra interaktywna dookoła świata 2D lub gra w klasy o nazwie Chicco, w postaci elektronicznej maty, po której dzieci skaczą i grają w tradycyjne klasy, ale tym razem interaktywnie. Interesującą grą interaktywną i bardzo popularną dla osób w różnym wieku, jest interaktywna wersja gry w Państwa Miasta.

Muzyka i taniec, czy fikołki – co wybrać?

Na imprezie nie może zabraknąć także muzyki, a w tym przypadku dzieciom zapewni ją interaktywna mata muzyczna, która na bazie gry kamień – nożyce – papier, będzie aktywować dzieci do tańca i muzyki. Wszystkie gry interaktywne oparte na rozłożonej macie na podłodze, na tego typu imprezie, sprawdzą się w stu procentach. Jest to rozwiązanie na przyjęcia w małym jak i dużym gronie dzieci, ponieważ dzieci można podzielić na grupę jeżeli będzie ich zbyt dużo, i każda grupa będzie miała odpowiedni czas na skorzystanie z gry zbierając odpowiednie punkty i nie nudząc się przy czekaniu na swoją kolejkę.

Wiele dzieci będzie chętnych na grę na konsoli, gdzie dostępna jest jazda na nartach, gra w tenisa, wspólny taniec, boks, czy gra w golfa.