Porozmawiajmy o jubileuszach najmłodszych – dlaczego kultywowanie okazji jest ważne dla dzieci?

2021-06-15T14:44:43+02:0008 czerwca 2021|Agencja Eventowa, Jubileusze|

Wychowanie dzieci nie jest łatwym zadaniem. Często wymaga sporo kreatywności i uwagi, ale takie już są uroki rodzicielstwa. Trzeba się z tym zmierzyć, mimo chwilowych przeciwności. Warto jednak wprowadzać dzieci pomału w świat dorosłych, przystosowując okazje do nich samych. Jedną z takich rzeczy, którym warto poświęcić nieco uwagi, jest nauczenie, że ważne wydarzenia należy uczcić – albo z rozmachem lub zupełnie skromnie, ale zawsze w gronie najbliższych.

To, co przekażemy dzieciom za młodu, zostanie z nimi także w dorosłym wieku.

Celebrowanie ważnych chwil wynika z ludzkich zdolności poznawczych i jest koniecznym elementem życia. Celebracja pozwala odetchnąć od życia codziennego i przyjrzeć się małym sukcesom. Zdobywamy przecież umiejętności krok po kroku. Wszyscy dobrze wiemy, że nie od razu Rzym zbudowano. Dzięki temu, że staniemy i zastanowimy się nad tym, co już udało nam się zrobić, można sobie łatwo uświadomić progres i zmianę nas samych. Branie życia etapami dobrze wpływa na samopoczucie, bo niektóre etapy trzeba zamknąć, a inne otworzyć z rozmachem i uśmiechem na ustach. Zawsze, gdy przychodzi nowe jutro – jest ono nieskalane żadnym błędem, dlatego daje przestrzeń do nowych wyzwań i małych zwycięstw.

Na jakie okazje można urządzać dzieciom przyjęcie?

– urodziny najmłodszego lub jego rodzeństwa,

– zakończenie pewnego etapu edukacji,

– nauczenie się jazdy na rowerze,

– świętowanie jubileuszu przyjaźni,

– nagroda za odważne wzięcie udziału w konkursie,

– pocieszenie w porażce i pokazanie, że liczą się chęci i zaangażowanie,

– impreza z okazji pojawienia się nowego członka rodziny,

Małe rzeczy mają czasem ogromne znaczenie, a świętowanie zwycięstw zachęca do dalszej pracy i rozwoju, a przecież na tym zależy nam najbardziej wychowując młodego człowieka. Jeśli nauczymy go celebracji małych rzeczy, automatycznie nauczy się też szanować drugiego człowieka i dostrzegać w nim wartość. Zapraszamy do kontaktu, a zorganizujemy wspaniałe przyjęcie specjalnie dla najmłodszych, dzięki czemu postawią kolejny śmiały krok na drodze ku dorosłości.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE