Czy Twoja firma obchodzi niedługo jakiś jubileusz? Może dziesięciolecie, lub dwudziestolecie powstania? Może rocznice współpracy z partnerem biznesowym lub działań na jakimś rynku? Niezależnie od okazji, momenty takie trzeba celebrować. Dobrze robi to nie tylko pracownikom firmy, ale również wydarzenia takie są bardzo dobrym ruchem PR-owym. To moment, w którym możesz pozwolić sobie na swobodną autopromocję marki, zaznaczając lata doświadczenia i praktyki w zawodzie. To dobrze wygląda w oczach potencjalnych współpracowników, lub klientów. Budzi zaufanie i utożsamia markę z ważnymi dla każdego cechami – stabilnością, bezpieczeństwem, gwarancją jakości usług itd., a to w późniejszym czasie przekłada się na zwiększoną sprzedaż.

Może inaczej niż zwykle?

Jak wyglądają standardowe jubileusze okrągłych rocznic? Poczęstunek, kawa, nudna prezentacja… Chyba wszyscy to znamy z autopsji. Do Twojego wydarzenia warto podejść zupełnie inaczej. Niech będzie to przyjemne wspomnienie, nie przykry obowiązek. Może warto zorganizować bankiet? Może jakieś ciekawe szkolenie? Może spróbuj zaplanować ciekawe atrakcje albo wypad za miasto? Ciekawymi opcjami może być plenerowe szkolenie lub prezentacja połączona np. z wynajęciem quadów czy zagraniem w paintball. Wszystko to po to, aby po prostu dobrze się bawić w ten dzień, a tym samym należycie go uczcić, czyli tak, aby każdy zapamiętał go na długo. Następnie z takiego wydarzenia dobrze jest udostępnić relacje na firmowych social mediach. Pokaż swoim klientom, że Twoja marka to nie tylko logo i nazwa, ale także ludzie, którzy ją tworzą – wkładając w to swój wysiłek, trud i pasję. Nic nie działa na człowieka lepiej, aniżeli odpowiednia nagroda za osiągnięty cel. Właśnie tym jest jubileusz, kolejnym osiągniętym celem w drabinie sukcesu. Pozwól swoim pracownikom odczuć, że właśnie za to osiągnięcie są wynagradzani, i to w sposób, który nie pozostawi nic do życzenia.

Jak ważne jest świętowanie jubileuszu

Świętowanie jubileuszu to przede wszystkim bardzo ważny symbol, o którym nie powinno się zapominać. Jest tak dlatego, że każdy lubi widzieć skutek swoich działań. Zwieńczeniem takiego skutku jest właśnie celebracja danego sukcesu, zamykająca pewien etap, otwierając tym samym kolejne drzwi do dalszego rozwoju. Spróbuj zorganizować kolejny jubileusz w ciekawej formie a na pewno zobaczysz, że była to świetna decyzja.