Sosnowiec należy do jednego z większych miast w województwie Śląskim. Niestety jest troszeczkę niedoceniany i jego urok umyka nawet okolicznym mieszkańcom. Nasza agencja eventowa ma jednak inne zdanie i pomysł na wykorzystanie miasta do świetnej zabawy integracyjnej.

Pomysł na integracyjne zwiedzanie miasta

Tak, właśnie! Integracja to coś, co powoduje, że nawet historyczne zwiedzanie staje się pasjonujące. Wraz z naszymi animatorami i przewodnikami wybierzecie się w fascynującą podróż po zakątkach Sosnowca. Ta wyprawa będzie miała jednak cel – wszystko zostanie zorganizowane
w formie swego rodzaju gry miejskiej. Wszyscy uczestnicy zostaną podzieleni na grupy i wraz z instrukcją będą podążać  poprzez sosnowiecka historię wprost do miejsca, w którym został ukryty skarb. Jak wiadomo – kto pierwszy ten lepszy! I tak punktami na mapie mogą być takie miejsca i zabytki jak na przykład najstarszy w mieście – bo z początków czasów średniowiecza –  Zamek Sieleckich. Kolejnym będzie Nowy Pałac, który powstał w 1900 roku. Na uwagę zasłuży również Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z freskami Włodzimierza Tetmajera, a także inne zabytkowe kościoły, a także Cerkiew Prawosławna świętych Wiery, Nadziei, Luby i Matki Zofii, która jako jedna z trzech ocalała i funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Na liście również znajdzie się miejsce na Pałac Dietla z końca XIX wieku oraz Pałac Schoena z 1885 roku, gdzie mieści się sosnowieckie Muzeum. Ciekawostką będzie na pewno Dom Ludowy w stylu zakopiańskim, Dwór Mieroszewskich oraz dom sławnego Jana Kiepury. Finał odbędzie się w miejscu, które będzie tylko przystankiem w drodze na dalszą część integracji.

Część druga czyli finałowa dobra zabawa

Tu wybór znów jest naprawdę ogromny. Wszystko zależy od specyfiki grupy i jej preferencji. Ważne jest, aby integracja zakończyła się bardzo wesoło i spontanicznie. Daje do doskonałą bazę do utrwalenia zawężonych relacji podczas gry miejskiej. Także nasza agencja szczególnie poleca wizytę na torze kartingowym lub ściance wspinaczkowej utworzonej na terenie dawnej kopalni. Miłośnicy zimowego szaleństwa pozytywnie zaskoczeni będą obecnym tutaj stokiem narciarskim Środula. Dla bardziej spokojnej grupy osób świetnym miejscem będzie sosnowieckie Egzotarium przepełnione pięknymi roślinami i małymi zwierzątkami. Do tego liczne parki a także Ośrodek Balaton położony nad stawem – i niezapomniane przeżycia integracyjne mamy gwarantowane.