Lasery i światło przyciągają wzrok za każdym razem kiedy są prezentowane większej ilości osób. Daje to bowiem niezwykłe efekty wizualne a światło jest elementem w życiu człowieka, które jest niezbędne do funkcjonowania i potrafi zdumiewać swoimi możliwościami. Jednym z elementów, który tworzy niezwykłe świetlne efekty jest kula laserowa.

Jak zaaranżować kulę laserową jako forma scenografii?

Kule laserowe są od siebie różne. Jedne pokazują układy laserowe, które odbijają się na ziemi i wokół pomieszczenia, ale kiedy są umiejscowione na suficie, głównie skupiają się na podłodze, inne natomiast te skierowane na podłodze najwięcej światła dają na sufit. W zależności od umiejscowienia, można osiągnąć efekt finalny oczekiwanej scenografii. Kiedy takich kul jest dużo a każda prezentuje inne odbicie, można zastosować scenografię jak z innego świata, gdzie wszystkie błyski przypominają gwiezdne otoczenie. Scenografia może zatem mieć charakter oparty na inspiracji wszechświatem, gdzie każde odbicie laserowe będzie wystarczającym elementem scenografii, do której zostaną dodane tylko osoby, formy uczestników prowadząc dane przedsięwzięcie.

Dlaczego warto wybrać kule laserowe do aranżacji scenografii?

Kiedy nie planuję się zbyt dużej ilości detali w aranżacji sceny głównej czy otoczenia, wybór kul laserowych to najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu uzyska się oczekiwany efekt, wspaniałe efekty świetlne, zaskoczenie w odbiorcach, a całą resztę uzupełnią wystąpienia prelegentów, prowadzących i zaproszonych gości. Scenografia nie będzie rozpraszać od tego co się dzieje na scenie a jednocześnie będzie do niej drobnym dodatkiem. Można uzupełnić taką scenografię o laser graficzny, który w ciemności innych świateł będzie ukazywać graficzne świetliste obrazy na przykład wzór słonia, ciuchci, kwiatów, zwierzaka czy papugi. Scenę mogą również uzupełnić hologramy, które wyświetlone w tej ciemności, pozwolą uzyskać jeszcze większego efektu jaki na co dzień oferują odbiorcom. Na finał imprezy może zostać dodany pokaz laserowy połączony z mappingiem 3D. Ruchome laserowe wzory linii sześcianów odbijające się na ścianach, do tego kropki i kółka błyskające w okół, uzupełniają całą scenografię i nic więcej nie będzie potrzebne.