Nagłośnienie to istotny element każdego wydarzenia. Dbałość o dobrą jakość dźwięku jest szczególnie ważna w przypadku organizacji eventu plenerowego, któremu mogą towarzyszyć niesprzyjające warunki dla akustyki. W tym artykule dowiesz się, jak zadbać o nagłośnienie podczas imprezy w plenerze i poradzić sobie z zakłóceniami.

Wydarzenie plenerowe – gdzie?

Istnieje wiele możliwości co do miejsca organizacji imprezy plenerowej oraz jej formy. Do najpopularniejszych na skalę masową opcji należą koncerty, ale zainteresowaniem cieszą się też wszelkiego rodzaju festiwale, w tym na przykład festiwal kolorów. Niewątpliwie największą zaletą, którą w głównej mierze biorą pod uwagę organizatorzy, jest elastyczność przestrzeni, która pozwala na zgromadzenie większej liczby uczestników. Dla nich z kolei już sama zabawa na świeżym powietrzu może stanowić atut, który staje się jeszcze bardziej znaczący, jeżeli by dodać do tego szereg różnorodnych dostępnych aktywności eventowych. Mimo tych wszystkich pozytywnych aspektów należy pamiętać, że wydarzenie plenerowe niesie ze sobą niemało wyzwań, a jednym z nich jest właśnie zapewnienie odpowiedniego nagłośnienia. Niezależnie od tego, na jaką formę eventu w plenerze i w jakiej lokacji się zdecydujesz, pamiętaj o wyborze profesjonalnego sprzętu.

Jaki sprzęt na event w plenerze?

Organizacja wysokiej jakości wydarzenia plenerowego wymusza konieczność zaopatrzenia w sprzęt do nagłośnienia, który wpasuje się w panujące warunki, umożliwiając dźwiękowi przebicie się przez zakłócenia, zapewniając tym samym jego dostateczną słyszalność. Oto elementy takiego wyposażenia, które doskonale wywiązują się z tego zadania:

  • głośniki o dużej mocy lub systemy typu line array;
  • monitory odsłuchowe;
  • wzmacniacze;
  • miksery dźwięku pozwalające na kontrolę poziomu głośności dźwięków pochodzących z różnych źródeł;
  • subwoofery, czyli specjalne głośniki pozwalające wzmocnić dźwięki o niskich częstotliwościach;
  • akcesoria w postaci kabli i złączy.

Chcesz wynająć sprzęt nagłośnieniowy, a może przyda Ci się pomoc w organizacji wydarzenia plenerowego? Jakiekolwiek są Twoje potrzeby, nasza agencja chętnie Ci pomoże. Zapewniamy kompleksowe wsparcie na każdym etapie eventu, bo najważniejszy jest nasz klient i jego satysfakcja.