Planując imprezę integracyjną, bardzo ważnym aspektem jest jej forma i scenariusz. Oprócz tego, istotne z punktu widzenia organizatora może być także miejsce jej organizacji. Dlaczego? Odpowiedź wydaje się być bardzo prosta – Polska jest bardzo inspirującym krajem, a co za tym idzie historia różnych miejscowości może być wspaniałą kanwą do wyszycia fantastycznego eventu. Nasza agencja właśnie w ten sposób stara się ustalać program przebiegu takiej wycieczki integracyjnej, aby połączyć dzieje kraju ze wspaniałą zabawą. I tak jedną z naszych propozycji jest wyprawa śladami królów Polski – Piastów.

Trzy w jednym czyli Trzemeszno, Mogilno i Strzelno

Te trzy miejscowości w województwie Wielkopolskim z pewnością zasługują na uwagę. Leżą pomiędzy Poznaniem a Kruszwicą i kryją w swoich przysłowiowych murach piękne zabytki. Co prawda we wszystkich przypadkach to stricte obiekty sakralne, dają świetne pole do zorganizowania swego rodzaju wyścigu o skarb Piastów. To właśnie oni przyczynili się do powstania tych budowli, a każda z nich będzie kryła odpowiedzi na szereg pytań i zadań jakie staną do rozwiązania przed uczestnikami imprezy. I tak pierwszą z nich będzie Trzemeszno i Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Za panowania Bolesława Krzywoustego powstał tutaj klasztor w XII wieku. Po latach został przebudowany w 1781 roku. Kolejnym zabytkiem będzie teraźniejsza parafia Świętego Jana Apostoła, gdzie urzęduje Zakon Braci Mniejszych Kapucynów w Mogilnie. W tej miejscowości już około VIII i IX wieku znajdowała się najstarsza osada Polan. Dwa wieki później powstało tu opactwo benedyktynów, dzięki czemu w XVI wieku wybudowano tu klasztor pod wezwaniem Świętego Jakuba. W takiej formie istniał do 1833 roku, po czym przeistoczony został w wymienioną wcześniej parafię. W Strzelnie przywita nas zbudowana w XII wieku bazylika Świętej Trójcy i Najświętszej Maryi Panny. W niedalekiej odległości ujrzymy największą w Polsce romańską świątynię – rotundę Świętego Prokopa. Jan Długosz w swoich kronikach pisał o jej konsekracji 16 marca 1133 roku. Nasi przewodnicy będą służyć pomocą każdej grupie i przybliżą dokładniej wszystkie ciekawostki.

Organizacja integracji

Organizując taką wycieczkę, warto wziąć pod uwagę fakt, że dobre jej zaplanowanie przyniesie bardzo korzystne efekty. Nasza agencja eventowa specjalizuje się w tego typu scenariuszach oraz doborze odpowiednich technik i narzędzi realizacji wyznaczonych celów przypisanych do wypraw typu team – building. Wybierając naszą firmę, możecie być pewni, że wszystkie założenia zostaną wykonane w stu procentach, a pozytywne nastroje uczestników, będą doskonałym odzwierciedleniem atmosfery panującej podczas naszych wypraw.