Degustacja win i serów

2021-09-13T01:23:35+02:0021 września 2021|Agencja Eventowa, Atrakcje, Wynajem sprzętu|

Cieszenie się smakiem

Wyraz degustacja wywodzi się od łacińskiego słowa degustare, które oznacza “próbować, kosztować”. Degustacja sama w sobie jest aktem cieszenia się jedzeniem i docenienia jego walorów. Choć w potocznym wyobrażeniu degustacja to po prostu poczęstunek i skupić się ma na samym smaku dania, w rzeczywistości uwagę należy zwrócić także na inne, nie mniej ważne elementy. W przypadku wina istotne będą barwa, klarowność czy zapach. Podobnie przy ocenie sera obserwuje się jego strukturę, barwę i aromat. Wszystkie te czynniki decydują o ostatecznym werdykcie.

Sommelier poleca…

Być może na pierwszy rzut oka łączenie wina i serów wydaje się przypadkowe, jednak wcale takie nie jest. Oba te produkty mają ze sobą całkiem sporo wspólnego. Deska odpowiednich serów i dobrane do nich rodzaje win otworzą degustatorów na zupełnie nowe horyzonty doznań smakowych. Sery z niebieską pleśnią doskonale pasować będą do słodkiego wina, tłuste natomiast – do musującego. By poznać idealne pary sera i wina, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który przedstawi je i dodatkowo omówi walory poszczególnych produktów. Można też do degustacji podejść od innej strony i we wspólnym gronie metodą prób i błędów szukać najlepszych połączeń!

Ciekawostka w dobrym guście

Degustacja win i serów to atrakcja nie tylko ciekawa, ale i elegancka, wysublimowana. Jako wyrafinowana rozrywka doskonale wpasuje się w zasiadany bankiet, uświetni świętowaną okazję i zrobi niezapomniane wrażenie na naszych gościach. Bezbłędnie podkreśli podniosły nastrój chwili. Jej wykwintny charakter nie oznacza jednak, że nie można jej wykorzystać w mniej uroczystych okolicznościach. Sprawdzi się również na bardziej kameralnych spotkaniach i imprezach, pozostając niezatartym w pamięci przeżyciem!

Zostaw to profesjonalistom!

Jednak organizacja udanej degustacji nie jest zadaniem łatwym. Wymaga dogłębnej wiedzy o winach i serach, nie mogą być one dobrane przypadkowo, a błąd i okazanie ignorancji skutecznie zniweczą wszystkie starania. Dlatego, by zapewnić sobie najwyższą jakość wydarzenia i atrakcji, warto zwrócić się do agencji eventowej, która z pełnym profesjonalizmem zajmie się wszelkimi szczegółami. Specjaliści w swoich dziedzinach zrobią z degustacji prawdziwe show, które przez długi czas nie uleci z pamięci uczestników!

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE