Bycie strategiem popłaca. Jednak, aby nim zostać, nie trzeba być zdolnym i umiejętnym dowódcą, od którego decyzji często zależą losy jego żołnierzy, a nawet losy całego narodu, którego reprezentuje. Nie trzeba być nawet szefem prężnie rozwijającej się firmy, aby dostrzec zalety strategicznego myślenia i skutecznie go wdrażać w życie. Strategiem może zostać każdy z nas. W oparciu o doświadczenie i posiadane umiejętności, wiemy, jak reagować i jakie decyzje podejmować, aby zyski przeważały nad stratami. Zmysł stratega, nie przychodzi jednak ot tak, tylko jest efektem zgromadzonego doświadczenia, w oparciu o które po prostu wiemy, co nam, się opłaca, a co nie.

Z historii, wiemy, że umiejętności strategicznego myślenia oraz szacowania strat i zysków, niejednokrotnie przechylały szalę zwycięstwa na jedną lub drugą stronę. To właśnie wielcy dowódcy, tacy jak Napoleon, czy Aleksander Wielki, byli tymi, którzy opanowali tę sztukę do perfekcji. Zapewne wielu z nas zastanawiało się, a nawet oceniało słuszność podjętych przez owych generałów decyzji. Dlaczego więc, by nie wcielić się w nich i sprawdzić jak byśmy sami poradzili sobie będąc na ich miejscu?

Jednym ze sposobów ćwiczenia umiejętności strategicznych są różnego rodzaju symulacje, gry fabularne i taktyczne. Przykładem takiego improwizowanego scenariusza, są gry wojenne, w których gracz wciela się w rolę dowódcy, zarządza ruchami swoich jednostek, przewiduje posunięcia przeciwnika i odpowiednio na nie reaguje, prowadząc swoją armię do zwycięstwa. Organizacja takiej zabawy, może być świetnym pomysłem na imprezę integracyjną albo teambuildingową, w której szef danej firmy miałby okazję sprawdzić swoich pracowników pod kątem podejmowanych przez nich decyzji, cech jakie posiadają i umiejętności, a wszystko to, pod okiem eksperta, który oceniałby posunięcia poszczególnych sztabów w oparciu o realia historyczne.

Jednak, organizacja eventu polegającego na grze wojennej, wymagać będzie od Ciebie przygotowania niezbędnych akcesoriów do gry, wynajmu odpowiedniego miejsca, gdzie byłaby toczona rozgrywka, zapewnienia transportu oraz organizacji ekspertów i nauczycieli, którzy ewaluowaliby skuteczność decyzji podejmowanych przez poszczególnych graczy. Jak więc widzisz, organizacja takiego eventu dla wielu może być kwestią kłopotliwą, a co więcej, kosztowną, dlatego nie rezygnuj z pomysłu, tylko pozwól sobie pomóc! Firma Whatevent, mając wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez integracyjnych, pomoże Ci dopiąć wszystko na ostatni guzik. Jeśli spodobał Ci się nasz pomysł na scenariusz imprezy integracyjnej albo teambuildingowej i chciałbyś poznać porady oraz szczegóły naszej oferty, zapraszamy do lektury!

Przygotowanie miejsca do gry

Jeżeli jesteś przekonany, że taka forma integracji będzie odpowiednim pomysłem dla Twoich gości, powinieneś zacząć od wyboru i przygotowania miejsca na event. W tym celu, powinieneś najpierw określić liczbę uczestników i w jej oparciu oszacować, jak dużo miejsca będziesz potrzebował. Jeżeli planujesz event na większą liczbę osób, dobrym pomysłem byłoby wynajęcie na czas trwania imprezy, pomieszczenia w hali sportowej lub gimnastycznej, dzięki której miałbyś pewność, że zagwarantujesz uczestnikom swojej zabawy wystarczająco dużo miejsca. W przypadku, gdy event będzie przeznaczony dla mniejszej liczby uczestników, wynajem pokoju w firmie, sali lekcyjnej albo wykładowczej na uczelni zdecydowanie wystarczy. Możesz też chcieć postawić na klimat otoczenia, dlatego w tym przypadku, dobrym pomysłem byłoby wynajęcie pomieszczenia w starej fabryce, prawdziwym bunkrze albo schronie wojskowym.

W przypadku, gdy masz problem ze znalezieniem takiego miejsca, zapraszamy do kontaktu z firmą Whatevent, a pomożemy Ci wybrać dogodną lokalizację Twojego wydarzenia. Co więcej, możemy również zapewnić Twoim gościom bezpieczny i szybki dojazd na miejsce eventu, a wszystko to, po okazyjnej cenie.

Wynajem stołów i akcesoriów do gry

Sama gra strategiczna rozgrywałaby się na dużym stole pojedynczym albo kilku mniejszych, połączonych ze sobą, które przedstawiałyby mapę taktyczną albo obszar danego terytorium, w zależności od systemu bitewnego na jaki byś się zdecydował. Co więcej, aby dodać szczypty realizmu, możesz zdecydować się na przygotowanie albo wynajem elementów terenu przedstawiających wzgórza, lasy, rzeki, czy pola – a wszystko to, w odpowiedniej skali.

Meritum zaprezentowanej przez nas gry wojennej, są jednak żetony odzwierciedlające dany rodzaj jednostek, począwszy od piechoty, przez kawalerię, aż po artylerię. Oczywiście rodzaj jednostek zależałby w dużej mierze od okresu historycznego, jaki zdecydowałbyś się odgrywać ze swoimi gośćmi. W taki sposób, w bitwie rozgrywającej się w czasach współczesnych, czołgi i flota powietrzna zastąpiłyby kawalerię, a samobieżne, samonaprowadzające działa ziemia-ziemia i ziemia-powietrze, zastąpiłyby baterie bojowe.

Organizacja makiety i żetonów albo figurek przedstawiających jednostki, wymagałaby od Ciebie dobrego zorganizowania logistycznego i rzecz jasna funduszy, a to mogłoby stanowić pewien kłopot. Jeżeli jednak masz wątpliwości, czy podołasz tym kwestiom organizacyjnym, zachęcamy do kontaktu z firmą Whatevent. Nasza firma, pozostając w stałym kontakcie z ekspertami od gier bitewnych oraz punktami skupu i wynajmu wszelkich niezbędnych akcesoriów, zagwarantuje Ci wszystko, czego potrzebujesz do przygotowania takiego eventu.

Eksperci i niezależni sędziowie

Ostatnią rzeczą, o jaką powinieneś zadbać przygotowując event oparty na grze wojennej, jest wyznaczenie ekspertów i niezależnych sędziów. Zadaniem ekspertów od gier bitewnych, byłoby klarowne wytłumaczenie zasad danej gry strategicznej oraz sprawdzanie na bieżąco, czy Twoi gracze przestrzegają wszelkich zasad. Niezależni sędziowie, z kolei, skupiliby się na ewaluacji decyzji podejmowanych przez dowódców poszczególnych jednostek w oparciu o realia historyczne. Ostatecznie, to ocena obu tych drużyn sprawdzających, decydowałaby o sukcesie lub porażce sztabu danej armii.

Znalezienie i wynajem takich osób na własna rękę, mogłoby wiązać się z pewnymi trudnościami i rzecz jasna, wydatkiem, co z kolei, mogłoby skutecznie zniechęcić organizatorów do podjęcia próby przygotowania eventu w profesjonalnym jego wymiarze. Nie musisz jednak rezygnować ze swoich planów. Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą Whatevent, a Twoje problemy i wątpliwości będą należeć do przeszłości! W ciągu wielu lat działalności na polskim rynku, zdobyliśmy rzeszę ufających nam klientów, dzięki którym możemy zagwarantować Ci powodzenie Twojego projektu w każdym jego aspekcie.

Jeżeli zachęciła Cię nasza propozycja tematu przewodniego imprezy teambuildingowej w formie gry wojennej, ale masz wątpliwości, czy poradzisz sobie z jej organizacją, zachęcamy do kontaktu z firmą Whatevent. Gwarantujemy, że dzięki naszej pomocy, Twój event integracyjny będzie długo i mile wspominany przez Twoich pracowników, a Twoje cele, jako szefa firmy, zostaną w pełni osiągnięte. Jeśli chcesz poznać szczegóły oferty, zapraszamy do kontaktu pod numerem 786 222 223 lub pod adresem mailowym kontakt@whatevent.pl. Zachęcamy również do przejrzenia pozostałych ofert naszej firmy na naszej stronie internetowej.