Balony są dekoracją każdego eventu. Dają niezwykłe efekty. Wypełniając salę po brzegi, nadają jej bogatego stylu i efektu wizualnego, jakiego nie są w stanie uzupełnić inne rodzaje dekoracji. Wypełnione helem, puszczone swobodnie po podłodze lub zamontowane w postaci kilku sztuk w jednej parze, zawsze zrobią efekt wizualny całego otoczenia. Nie zawsze jednak prezentują się tak, jakby mogły, więc jak można zamontować je w interesujący sposób, aby wyglądały ciekawie i bogato, oraz odmieniły całkowicie przestrzeń w jakiej się balony znajdują? O  tym poniżej.

Jakie balony wybrać na kompozycje eventu?

Na rynku występują balony foliowe i lateksowe. Te pierwsze charakteryzują się oryginalnymi kształtami i foliową, metaliczną poświatą, która przyciąga wzrok i zwraca na siebie uwagę z daleka. Balony lateksowe natomiast posiadają zdecydowanie więcej kształtów, kolorów i wielkości, ale ich kształt głównie zbliżony jest do kuli lub owalu. Producenci prześcigają się jednak w tworzeniu coraz bardziej oryginalnych balonów, ponieważ oczekiwania odbiorców są zdecydowanie większe z roku na rok. Dzięki temu, można zastosować w kompozycji balony, które świecą i są wykonane z produktów fluorescencyjnych lub zamontowane zostały w nich diody nadając im bardziej sztywną wersję. Umożliwia to usytuowanie świecących balonów w atrakcyjnych wizualnie miejscach. W ofertach, znajdują się także balony wypełnione konfetti, które po przebiciu rozsypują kolorowy lub złocisty pył na całą podłogę i inni osoby znajdujące się w okolicy, a także można w balony wprowadzić produkty niespodzianki i nagrodę, które po przebiciu trafią w odpowiednie ręce osób, które wygrały np. w konkursach organizowanych podczas przebiegu atrakcji eventowych.

To właśnie te style balonów najlepiej zastosować na eventowych spotkaniach, ponieważ one wykonują większość pracy jakiej nie jest w stanie zrobić żadna inna dekoracja.

Jaką kolorystykę i w jaki sposób zamontować balony, aby nadać im ciekawego efektu wizualnego?

Można stworzyć kompozycje połączenia czarnych, białych i złotych balonów o perłowych i metalicznych odcieniach. Pięknie prezentują się również zestawienia w odcieniach błękitu, srebra i bieli, które urozmaicone są balonami foliowymi w kształcie gwiazd czy księżyców. Najlepszy efekt wizualny wprowadzają balony kule wypełnione helem, które umieszczone na różnej wysokości w ciągach komunikacyjnych i uzupełnione dekoracyjnymi girlandami świetlnymi lub roślinnością, spowodują zastąpienie innymi dekoracjami przejść i ciągów komunikacyjnych, które kierunkują uczestników do sal głównych. Oczekując od eventu wspaniałych wrażeń, warto uzupełnić cały sufit z balonami wypełnionymi helem, których materiałem wykończeniowym będzie metaliczna barwa, ponieważ to ona, odbijający światło, stworzy niezwykły klimat w przestrzeni i zmieni barwę balonów podczas nakierowania na nie, źródła światła w innych odcieniach. Przy suficie można także zamontować balony ledowe lub połączyć je w grupy i w postaci zestawie umieścić w ciemniejszych miejscach na evencie za pomocą ciężarków, do których zostaną przymocowane. Po zakończeniu imprezy wystarczy odciąć je od ciężarków, aby popłynęły prosto do nieba w swoim świetlistym wyrazie.