Okres świąt Bożego Narodzenia to doskonała okazja do spotkań w większym gronie. Dla najmłodszych jest to czas wyczekiwania na świętego Mikołaja i pierwszą gwiazdkę. Warto zadbać o produktywne zorganizowanie dzieciom tego świątecznego okresu i zaplanowanie warsztatów edukacyjnych. W chwili obecnej wielu młodych ludzi zbyt wiele uwagi i wolnych dni poświęca na zabawy z udziałem nowoczesnych technologii. Organizacja świątecznych warsztatów dla dzieci będzie świetną odskocznią i formą połączenia nauki z zabawą. Poniżej przedstawiam kilka propozycji na takie zajęcia artystyczne dla najmłodszych, ale także dla ich rodziców.

Świąteczne warsztaty dla dzieci

Bożonarodzeniowe zajęcia twórcze dla dzieci to doskonały sposób na naukę nowych umiejętności i poczucie  świątecznej atmosfery. Warsztaty mogą przybierać różne formy w zależności od zamiłowań najmłodszych. Pierwszym, bardzo popularnym i lubianym, rodzajem zajęć są te opierające się na warsztatach plastycznych. Podczas takiego eventu młodzi ludzie tworzą dekoracje świąteczne takie jak łańcuchy, aniołki z masy solnej czy też wykonują ozdoby choinkowe z makaronu i innych produktów. Takie warsztaty są doskonałym pomysłem dla zróżnicowanej pod względem zainteresowań grupy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Pakowanie prezentów

Bardzo ciekawymi i przydatnymi zajęciami są te z pakowania upominków. W każdym domu pod choinką pojawiają się podarunki. Zdecydowanie większą radość sprawiają te zapakowane w ciekawy i nieoczywisty sposób, dlatego też warto nauczyć dzieci, w jaki sposób i za pomocą jakich materiałów mogą to uczynić.

Malowanie bombek

Świąteczne warsztaty dla dzieci nie mogą się odbyć bez szkolenia z upiększania  i dekoracji bombek choinkowych. Profesjonalni amatorzy pomogą dzieciom wybrać nie tylko stylistykę, ale i metodę za pomocą której stworzą wymarzone bombki. Do najpopularniejszych sposobów zaliczamy wycinanki, malowanie farbami, obklejanie brokatem czy metoda decoupage’u.

Zajęcia florystyczne

Podczas warsztatów kreatywnych warto zaplanować zajęcia z zakresu florystyki. Święta Bożego Narodzenia to doskonały czas do stworzenia klimatycznych stroików. Korzystając z pomocy profesjonalistów z Whatevent nie musimy się martwić o bezpieczeństwo pociech, ale i również o materiały. Organizując takie warsztaty zadbamy o wszystkie szczegóły takie jak pojemniki, naklejki, karteczki, nożyczki i wszystkie inne potrzebne przyrządy.

Jak widzisz, świąteczne warsztaty dla dzieci to doskonała okazja do zarażenia dzieci robótkami ręcznymi zachęcenia do samodzielnego wykonywania ozdób i dekoracji świątecznych.