Schisha inaczej mówiąc fajka wodna, jest atrakcją dosyć mało znaną w naszym społeczeństwie. Jednak jest ona rozpowszechniona po świecie już od wielu lat. Opinie na jej temat są podzielone. Niektórzy uważają fajki wodne jako sposób na relaks i rozrywkę przy spotkaniach. Inni natomiast trzymają się z dala od palenia i definitywnie skazują shishe jako największe zło. Czy jest szkodliwa? Jak wpływa na nasze zdrowie i skąd pomysł na tego typu „papieros”? Tego dowiecie się w poniższym artykule!

Fajka wodna – co to jest i jaka jest jej historia?

Przywędrowała do nas z Afryki, dużą popularność zyskała w krajach arabskich. Fajka wodna jak sama nazwa mówi, wyróżnia się tym, że do palenia potrzebna jest woda. Dym z fajki nie jest gorący, tak jak to jest w przypadku typowych papierosów, dlatego mniej podrażnia gardło. Porównując te dwie opcje, shisha jest zdecydowanie lepszą formą palenia niż papierosy, natomiast nie wyklucza w sobie szkodliwych substancji. Do palenia wykorzystuje się tytoń zwany melasą. Dodając miąższ owocowy, uzyskamy upragniony smak. Najczęściej spotykane smaki to jabłkowy, cytrynowy czy wiśniowy.

Jeżeli chodzi o budowę, to jest to zdecydowanie większy obiekt pożądania niż zwykły papieros czy e-papieros. Fajka wodna ma złożoną budowę. Obecnie składa się z:

  • Dzbana do którego wcześniej wlewamy wodę,
  • Korpusu, który jest zwykle bogato zdobiony, wyglądem przypomina metalową rurę z której odprowadzany best nadmiar dymu,
  • Cybucha jest to naczynie w którym umieszcza się tytoń wraz z miąższem owocowym, wszystko owija się folią aluminiową. Na koniec wszystko zasypane zostaje węgielkiem,
  • Wężyka zakończonego ustnikiem, przez który wciąga się powstały dym,

Smak i zapach, który pobudza kubki smakowe

Wyżej wymieniliśmy tylko 3 smaki, jednakże jest ich o wiele wiele więcej! W tych czasach, możemy spotkać praktycznie wszystkie smaki, nawet te najbardziej nie spodziewane czy dziwne – mleko jednorożca. Brzmi nietypowo, prawda? Mimo, iż shisha jest lepszym zamiennikiem palenia zwykłych papierosów, warto wspomnieć, że nie jest święta i ma swoje za uszami. Przez tytoń, który oczywiście zawiera szkodliwe substancje, jest raczej sposobem relaksu odradzałbym osobą, które chcą utrzymać zdrowy tryb życia.
Propozycja dość nietypowa, ale zdecydowanie tańsza, niż palenie zwykłych papierosów na jakimkolwiek zebraniu rodzinnym czy ze znajomymi. Jeżeli jesteście zieloni w temacie, a marzy Wam się wieczór z fajką wodną, mamy na to sposób. Nasza firma eventowa dobierze do Państwa preferencji najlepszy zestaw do palenia, biorąc pod uwagę liczbę osób, smaki i wielkość shishy. Jesteśmy pewni, że się dogadamy. Zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną, bądź przez email. Zapraszamy!