Baby Shower to impreza realizowana na przyjęcie dziecka na świat. Czasami realizowana jest tuż przed narodzinami, a czasami wcześniej, kiedy goście będąc na imprezie odgadują płeć dziecka. Jej zamiarem jest przygotowanie przyszłych rodziców do nowych wyzwań, ale także wymiana prezentami z osobami, które przychodzą na imprezę. Te prezenty, głównie kierowane są dla dziecka i przyszłej mamy. Ponieważ dziecko po narodzinach wymaga spokoju, a mama odpoczynku, jest robione przed narodzinami i prezenty również wręczane są w tej sytuacji wcześniej.

Jakie dodatki dobrać na imprezę Baby Shower?

Aranżując dom na przyjęcie gości i najbliższej rodziny, warto skupić się na doborze elementów, które interesująco będą wyglądać na zdjęciach i zaskoczą przybyłych. Im bardziej zaskakujące będzie udekorowanie domu, tym większa pamiątka dla rodziców i najbliższych, przypominająca jeszcze ostatnie chwile ciężarnej młodej mamy przed poznaniem nowego członka rodziny. Dekoracje spiszą się w trakcie przyjęcia, jak i po nim, kiedy mogą zostać przeniesione do pokoju dziecka i będą świetną podstawą do zdjęć, do rodzinnego albumu, który z biegiem lat będzie oglądał dorosły już maluch.

Balony, wstążki, kule z bibuły, rozsypywane na przyszłych rodziców konfetti, czy dekoracyjne girlandy zawieszone na ścianach odmienią przestrzeń dosłownie w kilka chwil. Dostępne na rynku kolekcje, pozwalają rodzicom skupić się na przyszłym dziecku i gościach, ponieważ kolekcja zawiera dodatki świetnie do siebie pasujące.

Całą imprezę warto zaaranżować w kolorach błękitu, różu, bieli, złota lub srebra, a kiedy płeć dziecka jest znana, warto pomieszać ze sobą te barwy.

Co powinno znaleźć się na stole na imprezie Baby Shower?

Stół, przy którym usiądą wszyscy zaproszeni goście, będzie kluczowym miejscem do rozpakowywania prezentów czy spożywania wspólnego posiłku na cześć przyszłego dziecka. Aby odciążyć rodziców od nadmiaru obowiązków, na rynku dostępne są talerze papierowe i kubki papierowe, dzięki którym impreza może zawierać dużą ilość osób i odciążyć właścicieli mieszkania od regularnego mycia naczyń w trakcie spotkania.  Papierowe talerzyki i kubeczki zastąpią zwykłą zastawę a w razie potrzeby ją poszerzą o dodatkowe nakrycia stołu. Ich wizerunek i forma kolorystyczna może zostać dobrana do aranżacji wnętrz lub innych pozostałych dodatków dekoracji domu.

Na stole powinny się także znaleźć serwetki dla gości, słomki do podbijania napojów, czy dekoracje do ciast i muffinek. Stół mogą wypełnić również figurki dzieci, a goście mogą otrzymać w formie podziękowania za przybycie, małe prezenty  – akcent w postaci figurkowych laleczek schowanych w ozdobne pudełeczka czy woreczki.