XX-lecie międzywojenne to specyficzny okres w historii. Radość z zakończenia I Wojny Światowej i odzyskania niepodległości wkrótce miała zostać stłumiona przez rozpętanie się II Wojny Światowej. Był to czas spotkań intelektualistów, marszów niepodległościowych oraz hucznych zabaw.

Zwłaszcza początek XX-lecia międzywojennego, czyli rok 1918, zapisał się w sposób szczególny na kartach historii. Rokrocznie obchodzone jest Święto Niepodległości, a z tej okazji organizowane są różnego rodzaju wydarzenia upamiętniające ten wyjątkowy dla Polski dzień. XX-lecie międzywojenne jest także inspiracją do organizowania imprez stylizowanych na tamtejsze karnawały.

XX-lecie międzywojenne wyróżniało się także zupełnie innym klimatem. Inaczej wyglądały miasta, budynki oraz ich wnętrza. To właśnie dlatego scenografia przy organizowaniu eventów dotyczących międzywojnia ma tak istotne znaczenie. Bez niej ciężko będzie poczuć tę odległą, a przy tym niezwykłą atmosferę.

Poznaj niezwykły klimat XX-lecia międzywojennego

XX-lecie międzywojenne to okres, w którym nie sposób było doświadczyć bogactwa czy przepychu u zwykłych ludzi, którzy nie pochodzili z arystokracji. Zniszczone wojną budynki były powoli odbudowywane, w domach panował skromny wystrój.

Zupełnie inaczej wyglądało nie tylko otoczenie, ale też ludzie. Na ulicach królowały eleganckie, choć skromne kroje. Sukienki, spódnice, marynarki. Idealnie zaczesane włosy, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Panie gustowały w delikatnych makijażach i nierzucających się zbytnio w oczy dodatkach.

XX-lecie międzywojenne z Whatevent

Chcesz zorganizować event w stylu XX-lecia międzywojennego? Bez względu na to, czy będzie to konferencja dotycząca historii tamtego okresu, czy po prostu impreza tematyczna, zorganizujemy dla Ciebie scenografię, która przeniesie Ciebie i wszystkich uczestników ponad 100 lat wstecz.

Czarno-białe plakaty, muzyka z tamtych lat, przygaszone, ciemne światła, starodawne, proste meble i niewyszukane przekąski. To tylko część rzeczy, które sprawią, że świat na chwilę znów będzie wyglądał jak w XX-leciu międzywojennym. Możemy zadbać również o kostiumy, a nawet charakteryzację. Gotowy, aby przenieść się w czasie? Skontaktuj się z nami!