Hologramy nabierają coraz większego znaczenia, szczególnie na bankietach, eventach i konferencjach o prestiżowym i wizerunkowym przekazie. Najczęściej wybierane są przez firmy motoryzacyjne, technologiczne czy designerskie, aby przedstawić swoje wydarzenie w nietypowej formie, którą później będą publikować media, co zyska uznanie w oczach osób ceniących luksus, prestiż i wartościowe materiały.

Na czym polega zaprezentowanie hologramu?

Hologram może być jednolitym rysunkiem w formie 3D, który wyświetlany jest z poziomu ziemi i rozbłyska swoim światłem na wysokości wzroku człowieka, prezentując dany przedmiot, bryłę czy model samochodu. Są jednak hologramy, które się poruszają, więc zaprezentowanie hologramu w finalnym aspekcie bankietu, a następnie pozostawienie go wśród zaproszonych gości, zachwyci i umożliwi gościom poznanie tej niezwykłej technologii na własnej skórze. Hologramy wyróżniają się jasno niebieskim światłem, białym lub jasno zielonym, i są bardzo realne oraz świetliste, co daje wrażenie jakby człowiek znalazł się w innym świecie lub inny świat znalazł się na ziemi. Takie wrażenie to także możliwość przeniesienia się do wirtualnego świata, i zaprezentowanie uczestnikom wizji trójwymiarowych, na które patrząc, ma się wrażenie, że istnieją naprawdę. Postaci, które znajdują się pomiędzy uczestnikami bankietu mogą w jednej chwili rozsypać się na drobne kawałki, wzbić do nieba czy zmienić swój wizerunek na postać animowaną, która zacznie Na bankiecie tańczyć.  Realność programu jest tak prawdziwa, że ludzki wzrok mam problem, aby uchwycić co jest prawdą, a co wizją, kiedy prezentowane przedmioty są zastosowane w skali jeden do jednego.

Co w programie bankietu można zaproponować, aby hologram wyglądał ciekawie?

Program nie musi dotyczyć tylko prezentacji logo czy produktu marki. Może przedstawić realne postaci, postaci z bajek, poruszające się zwierzęta, a nawet UFO czy statki kosmiczne. Bankiety są podsumowaniem różnych okoliczności, więc warto przygotować program do prezentacji swoich produktów i usług, ale także do pokazywanie innych możliwości, dzięki którym zostaną zapamiętane obrazy z hologramów przez uczestników  bankietu. Będą oni również chętnie nagrywać prezentację hologramową, ponieważ jest to bardzo nietypowy i imponujący widok, w związku z czym publikacja w social mediach czy w innych punktach dziennikarskich pozwoli wypromować firmę na szerszą skalę.