Organizując wieczór czy też dzień firmowy, fajnym miejscem do rozważenia będzie park trampolin. Odkryjemy tam moc zabawy dla każdego, niezależnie od przedziału wiekowego, w którym się znajdujemy. Bo przecież kto z nas nie chciał latać? Teraz to możliwe, aby na dłużej i wyżej niż zwyczajny podskok oderwać się od ziemi.

Krótka historia

Pierwsze trampoliny do użytku rekreacyjnego pojawiły się w latach 1959 i 1960 w San Francisco. Brak odpowiednich zabezpieczeń cechował się niestety wysokim wskaźnikiem wypadków. Mimo wszystko zyskiwały one coraz większą popularność. W Stanach Zjednoczonych rozwinęła się sieć franczyzowa licząc na dzień dzisiejszy około 500 punktów. Taka forma spędzania wolnego czasu pojawiła się również w innych krajach rozszerzając swoją ekspansję w coraz szybszym tempie. Parki trampolin znajdują się w pomieszczeniach zamkniętych. Trampoliny rozmieszczone są od ściany do ściany aby zapobiec wypadnięciu poza nią. Ściany oczywiście obłożone są odpowiednimi matami zapewniającymi bezpieczeństwo.

Morze możliwości

Zabawa na trampolinach kojarzy się przede wszystkim z dziecięcymi figlami albo z wyglądającymi na skomplikowane sztuczkami cyrkowymi. Takie spędzanie czasu jest o tyle bezpieczne, że wykonując różne ewolucje co najwyżej wylądujemy w ogromnym basenie pełnym mięciutkich, amortyzujących w zupełności upadek gąbkach. Parki trampolin wyposażone są również w inne atrakcje – przykładowo specjalnie przygotowane trampoliny z koszami, aby móc ćwiczyć wsady, arena do gry w zbijaka czy ścieżki akrobatyczne. Ciekawą propozycja są trampoliny do chodzenia po ścianach. Tak, tak – można zagrać grawitacji na nosie i przespacerować się prostopadle do podłogi. Co ważne energia i siła jaką zdobywa wtedy ciało pozwala na przeniesienie jej do wykonania niesamowitych sztuczek akrobatycznych. Na trampolinach organizowane są też walki gladiatorów dostarczające bardzo wiele radości i zabawy.

Organizacja eventu w parku trampolin

W teorii do skoków nie potrzebna jest żadna specjalistyczna wiedza. Piszę – w teorii –  ponieważ do wykonywania salt czy innych sztuczek przyda się fachowa wiedza instruktorów. Dobra agencja eventowa zadba o świetnie wyszkoloną kadrę animatorów, którzy poprowadzą krótkie warsztaty, a później przeprowadzą serię konkurencji konkursowych dla grup. Tutaj też przyda się współpraca, która z pewnością zbuduje zaufanie wśród uczestników imprezy. Dodatkowym plusem jest fakt, że agencje współpracują z parkami trampolin, dzięki czemu są w stanie wynegocjować bardzo fajny rabat.