Z czym kojarzą Ci się imprezy plenerowe? Z koncertami pod chmurką, szalonymi imprezami do rana, a może z rodzinnymi festynami? Tym razem chcemy zaproponować Ci imprezę plenerową w zupełnie innym, spokojniejszym wydaniu – a dokładniej imprezę plenerową pod znakiem literatury.

Czytelnictwo w Polsce mocno kuleje. Są w naszym społeczeństwie prawdziwi pasjonaci literatury, którzy wręcz pochłaniają książki w ilościach hurtowych, jednak większość osób nie sięga nawet po jedną książkę w ciągu roku! W 2019 roku tylko 39% Polaków zadeklarowało przeczytanie przynajmniej jednej książki.

Kto czyta książki, żyje podwójnie

„Kto czyta książki, żyje podwójnie” – to słowa, które wypowiedział Umberto Eco, włoski pisarz i filozof. Znany jest głównie za sprawą powieści „Imię róży”. Trudno nie zgodzić się z tymi słowami. Czytanie książek to wspaniała przygoda. Pozwala przenieść się do dowolnego świata bez wychodzenia z domu, jedynie za pomocą liter i wyobraźni. Oprócz tego czytanie ubogaca język i pozwala poszerzyć horyzonty.

Imprezy literackie mają na celu propagowanie czytelnictwa w Polsce. Najczęściej organizowaną imprezą plenerową pod znakiem literatury są targi książki. Jest to niesamowite wydarzenie, które każdy powinien odwiedzić choć raz. Być może to właśnie będzie dzień, w którym przekonasz się do książek?

Targi książki w plenerze to wyjątkowe połączenie literatury i ważnych miejsc na mapie Polski. Odbywają się one zwykle w miejscach związanych ze znanymi pisarzami, czasem również w pobliżu największych miejskich bibliotek. Targi książki to niebywała okazja do tego, aby zapoznać się z czytelniczymi nowościami w jednym miejscu. Setki książek z najróżniejszych gatunków literackich – jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tam coś dla siebie! Targi książki to także szansa na spotkanie się ze znanymi pisarzami na żywo. Podczas spotkania można poznać historię powstania dzieła, zadać nurtujące pytania oraz zdobyć autograf w swoim egzemplarzu książki.

Impreza literacka pod chmurką z Whatevent

Literatura to Twój konik i chcesz zarazić pasją do czytania także inne osoby? Targi książki pod chmurką, a także inne imprezy literackie w plenerze to świetny wybór. Zorganizujemy dla Ciebie wydarzenie literackie na światowym poziomie, które zachwyci pasjonatów czytelnictwa, a także skusi na kupno książki tych, którzy do tej pory stronili od czytania.