Organizując event należy pamiętać o wielu zasadniczych kwestiach. Jedna z nich, kluczowa wręcz, to odpowiednia scenografia. Nie można zlekceważyć jej w czasie przygotowań, ponieważ jest jednym z elementów wydarzenia, które uczestnicy (szczególnie wzrokowcy) zapamiętają najlepiej i z nim będą kojarzyć cały event. Oto kilka porad, na co zwrócić uwagę przygotowując odpowiednią scenografię.

Kolor scenografii kluczem do sukcesu eventu

 Dobrze dobrana dekoracja uatrakcyjni odbiór wydarzenia wśród jego uczestników, dlatego warto mieć na uwadze jej odpowiednią estetykę. Dobre współgranie kolorów to połowa sukcesu: najlepiej będzie, gdy ilość barw wykorzystanych przy wystroju eventu zostanie ograniczona. Wtedy pozostaną ze sobą w harmonii. Można pokusić się o wybór koloru dominującego i wybranie kilku jego pochodnych (na przykład przy wyborze koloru niebieskiego dobrze pójść w parę dodatkowych barw chłodnych). Wtedy scenografia będzie spójna i kolor będzie przywodził na myśl konkretny event.

Odpowiednie motywy przy evencie tematycznym

Gdy organizujemy imprezę tematyczną, musimy pomyśleć o odpowiednim motywie wpasowującym się w ramy eventu. Dlatego dobrze zacząć przygotowania od wstępnej gry w skojarzenia: wypisać wszystkie elementy, ikonografie przywodzące na myśl temat imprezy. Po owocnych przemyśleniach musimy zastanowić się, w jaki sposób wykorzystać te elementy w dekoracjach.

Bezpieczeństwo na evencie ma również znaczenie

 Dlatego ważne jest, by właściwie oznakować imprezę. Scenografia umożliwia wplecenie takich znaków w nieinwazyjny sposób (przykład: organizując imprezę z leśnym motywem, oznaczenia wyjść ewakuacyjnych czy ścieżek prowadzących do różnych atrakcji można postawić w formie przydrożnego drogowskazu). Goście nie będą czuć się wtedy zagubieni, a jednocześnie impreza nie utraci klimatu. Inną ważną do poruszenia kwestią w zakresie estetyki i bezpieczeństwa jest właściwe oświetlenie. Oczywiście, że nie możemy z tym przesadzić, gdy organizujemy na przykład imprezę w mrocznych klimatach, jednak rzucające się w oczy źródła światła są koniecznie. W takim przypadku świetnie sprawdzą się przygaszone lampy lub światła neonowe (które przy okazji mogą być wspominanym wcześniej oznaczeniem). Dzięki temu uczestnicy eventu będą mogli bezpiecznie poruszać się na jego terenie, a sama scenografia będzie świetnie wyeksponowana.

Wszystko to zapewni państwu nasza firma: doskonale wiemy, że dobra zabawa i bezpieczeństwo idą ze sobą w parze. Oferujemy bogaty wybór dekoracji na eventy, a także ich profesjonalną obsługę, co zagwarantuje wydarzenie zapamiętane przez gości na lata.