Motyw przewodni imprezy nie zawsze musi być jedynym czynnikiem decydującym o wykorzystaniu w niej quadów. Oczywiście event typowo offroadowy czy militarny poniekąd sam narzuca sprzęt jaki powinien być podczas niego wykorzystany. Quady to doskonała atrakcja dla każdego – nie trzeba posiadać uprawnień do prowadzenia pojazdów, aby na terenie zamkniętej imprezy wybrać się na krótką przejażdżkę. Animatorzy obsługujący stanowisko quadowe udzielą szczegółowych instrukcji i zadbają aby przejazd był bezpieczny.

Quady sposobem na ciekawą konkurencje

Impreza w wykorzystaniem tych małych pojazdów może być bardzo twórcza i rywalizacyjna. Mniejsze grupy mogą sprawdzić się w konkurencjach typowo wyścigowych. Przykładowo na ilość krążeń  w danym czasie lub w najpopularniejszy sposób czyli kto pierwszy na mecie ten wygrywa. Gdy mamy do czynienia z większą grupą pracowników, można ich podzielić na drużyny. Wszechstronność quadów powoduje, że można je wykorzystać do konkurencji jako środek lokomocji w jednym z jej etapów. W biegu na orientacje mogą grać rolę swego rodzaju „przyspieszacza”, który umożliwi dotarcie do chorągiewek, które należy zebrać, w dużo krótszym czasie i dać dzięki temu drużynie kilka cennych minut na poszukiwanie reszty brakujących elementów niezbędnych do ukończenia zabawy. Oczywiście, aby skorzystać z możliwości jakie oferuje ten pojazd, drużyna musi na to zapracować, rozwiązując zagadki, lub gromadząc we wcześniejszych konkurencjach odpowiednią ilość punktów, albo wygrywając zadanie dodatkowe.

Quady jako dodatkowa atrakcja

Często mamy do czynienia z imprezami na tyle otwartymi, że część osób wykonuje jakieś zadania, a druga część ma do wykorzystania jakąś ilość czasu wolnego – dzięki temu, jako atrakcję można wykorzystać quady. Przejażdżka takim pojazdem sprawia wiele radości i przyjemności, a na co dzień nie każdy może sobie na taką rozrywkę pozwolić. Bardzo możliwe, że rozbudzi się w niektórych chęć do rozwijania nowej pasji motoryzacyjnej?

Wynajem quadów na imprezę

Nie musisz wynajmować quadów na własną rękę i martwić się o ich transport na miejsce eventu, który chcesz zorganizować. Agencje eventowe mają w swojej ofercie różne rodzaje quadów. W zależności od charakteru imprezy, jej potrzeb, ilości osób i terenu, na którym się odbywa, są w stanie dopasować najbardziej optymalne modele i ilość pojazdów. Zajmą się również wyznaczeniem i zabezpieczeniem tras, a także odpowiednim ubiorem dla uczestników, aby przejazd był dla nich bezpieczny.