Bardzo często droższy nie znaczy lepszy. Tak samo, jako kupione nie zawsze znaczy lepsze od wynajętego. Wszystko oczywiście zależy od naszych potrzeb i zasobności firmowego portfela. Są jednak sprzęty, na których nie warto oszczędzać, oraz takie, na które nie warto zwracać większej uwagi. W tym artykule postaramy się przedstawić kilka opinii na temat doboru sprzętu oraz drogi nabycia, tzn. wynajem, kupno nowego lub używanego sprzętu. Postaramy się więc rozwiać niektóre z Twoich możliwości, aby ułatwić Ci ten często trudny proces, abyś Ty mógł skupić się na ważniejszych sprawach swojego biznesu, który jak wiemy wymaga dużo uwagi i zaangażowania.

Kiedy warto kupić wysokiej klasy sprzęt?

Wysokiej klasy sprzęt warto kupić zwłaszcza, jeśli wiemy, że będziemy z niego korzystać dużo i intensywnie, a pełni on kluczową rolę podczas eventów. Przykładem może być nagłośnienie, które, jeśli będzie źle dopasowane do wnętrza, nie spełni swojej roli. Często dobrej jakości głośniki potrafią być bardzo drogie, jednak mają dużo większe możliwości adaptacyjne od swoich tańszych zamienników. Pamiętaj, że dopłata kilkuset lub kilku tysięcy złotych może wydawać się duża, jednak jeśli ma zagwarantować to, że każdy dokładnie usłyszy o czym mówi prowadzący, cena ta może być wartą zapłaty. Jak często zdarzyło Ci się uczestniczyć w evencie, w którym w ogóle nie było słychać prowadzącego, lub jego głos całkowicie się zlewał? Tak jak głośniki, tak i mikrofon mają na to wpływ. To kolejny element, który będzie często używany, dlatego tutaj również nie warto oszczędzać.

Oświetlenie nie musi być drogie

Oświetlenie to coś, na czym można trochę oszczędzić, jeśli do tematu podejdziemy z głową. Wiele ciekawych rozwiązań można zrobić samemu, kupując elementy w marketach budowlanych lub w internecie. Niskim zasobem gotówki możemy przygotować ciekawe oświetlenie, zarówno to użytkowe jak i dekoracyjne. Na serwisie YouTube znajduje się wiele filmów i poradników, jak wykonać samemu różnego rodzaju oświetlenia, w tym np. oświetlenia studyjne. Dzięki temu możemy oszczędzić naprawdę duże kwoty pieniędzy.

Kamery i aparaty

Jeśli chodzi natomiast o sprzęt foto i video, dobrze jest dysponować w firmie uniwersalną kamerą, która robi dobrej jakości zdjęcia. Nie ma jednak potrzeby kupować topowej lustrzanki z pakietem obiektywów i lamp błyskowych, tylko po to, żeby nagrywać nią proste ujęcia. W sytuacjach, w których chcemy udokumentować całe wydarzenie, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnych operatorów kamery, którzy nie tylko dysponują sprzętem, ale również wiedzą jak sprawnie go obsługiwać. Ich usługi również wyjdą dużo taniej, aniżeli zakup własnego sprzętu – minimum kosztów na własny pakiet do foto i video na poziomie profesjonalnym to kilkanaście tysięcy złotych.