Pomysł na speed-ball zrodził się w Egipcie, na początku lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Wiąże się z tym wydarzeniem historia pewnego chłopca, którego ojciec uczył grać w tenisa ziemnego. Niestety, uderzane rakietą piłki bardzo często pękały, uniemożliwiając treningi. Wobec tego ojciec młodzieńca postanowił przymocować je żyłką do statywu, by po pierwsze nie ulegały one tak szybkiemu zniszczeniu oraz po to, by chłopak mógł efektywniej ćwiczyć swój refleks. W ten sposób narodził się ten sport, który swój finalny kształt przybrał w 1984 r. w USA. Do dzisiaj ta prosta gra polegająca na odbijaniu rakietą piłki przymocowanej żyłką do statywu jest bardzo popularna. Dowodem na to są liczne zawody w speed-ballu, także rangi międzynarodowej.

Speed-ball jako atrakcja na imprezie integracyjnej

Speed-ball jest wykorzystywany nie tylko jako element boisk szkolnych, czy też jako element treningu tenisistów. Jest to także bardzo częsta atrakcja dla wielu imprez, także tych integracyjnych. Speed-ball to gra, w którą można grać zarówno w pojedynkę, jak i odgrywać mecze singlowe, czy też deblowe. Szybkość rozgrywki sprawia, że jest ona bardzo widowiskowa. W związku z tym jest ona bardzo dobrym pomysłem na wykorzystanie jej jako atrakcji na imprezę integracyjną. Pewnym bowiem jest, że dostarczy ona bardzo wielu radości i śmiechu, ponieważ początkującym zazwyczaj niełatwo jest załapać odpowiedni rytm i tempo gry.

Firmowa impreza integracyjna ze speed-ballem w roli głównej

Dobrze jest, kiedy oprócz oczywistej strefy chilloutu na firmowej imprezie integracyjnej, są też inne, bardziej aktywne atrakcje. Tą, która dostarcza wiele uśmiechu i radości z pewnością jest speed-ball. Doświadczenie organizatorów takowych imprez dowodzi temu, że mimo iż niektórzy uczestnicy wolą spędzić czas na niej przy barze, bądź też na rozmowach, wielu jest takich, którzy lubią wykorzystać go nieco produktywniej pod względem fizycznym. Speed-ball to gra wymagająca bardzo małych nakładów finansowych, jak i tych związanych z umiejscowieniem boiska, ponieważ to deblowe zajmuje nie więcej niż 6×6 m. Dlatego też warto przemyśleć takową opcję, ponieważ pewnym jest, że gra w speed-ball dostarczy wiele radości gościom firmowej imprezy oraz przyczyni się bezpośrednio do ich integracji na przykład poprzez grę w parze deblowej.