Bal przebierańców to bardzo oczekiwane przedsięwzięcie, przez osoby lubiące się bawić i odmienić swoje życie od czasu do czasu innymi imagem. Nie każdy popiera tego typu imprezy, więc aby goście, którzy nie mają z balami przebierańców zbyt często do czynienia,  mogli się swobodnie czuć na takiej imprezie już wcześniej – kiedy przygotują się na jej tematykę.

Tematyka na bal przebierańców, która się sprawdza

Jednym z głównych rozwiązań jest zrealizowanie balu przebierańców w tematyce filmowej.  Każda osoba uczestnicząca w imprezie może przebrać się za ulubionego bohatera filmowego, lub za postać, która jest zbliżona do charakteru danej osoby czy powoduje, że jest charakterystyczna i zwraca na siebie uwagę.

Dobrą tematyką na bal przebierańców jest także pora roku, ze względu na wydarzenia świąteczne, które są powiązane z terminem realizacji balu. Ułatwia to uczestnikom dostosowanie się do tematyki przedsięwzięcia, ale jednocześnie daje poczucie, że jest to powiązane ze zbliżającymi się świętami, z którymi mogą się w pełni zjednoczyć i poczuć atmosferę świąt.

Wartościową tematyką jest także bal przebierańców, którego inspiracją są bajki. Ilość dostępnych strojów w przebieralniach, w jednej chwili zmienia postać człowieka. Można zostać smerfem lub smerfetką przeistoczyć się w Batmana czy Supermana, zostać Różową Panterą czy Kubusiem Puchatkiem. Stroje można również wykonać samodzielnie, nawiązując kolorystyką lub logiem do postaci, z którą chce się utożsamić uczestnik balu.Chętnie wybierane są również  inspiracje prawdziwymi balami z poprzednich epok, gdzie mężczyźni chodzili w eleganckich garniturach, a kobiety w pięknych rozkloszowanych sukniach. Taki bal przebierańców to w pełni swoboda i relaks podczas  zabawy. Tutaj każdy czuje się bardzo elegancko i odświętnie a bal przebierańców jest mniej nacechowany skrępowaniem niż w przypadku innych rozwiązań, które polegają na zastosowaniu specjalistycznych strojów czy zabawnych pluszaków w formie stroju.

Tematyki, przy których ludzie czują się skrępowani

Warto unikać rozwiązań nawiązujących do warzyw i owoców, życia pod wpływem lekkich obyczajów, przebieranie się za UFO, ufoludków i istot z innej planety. Stroje te często wprowadzają w zakłopotanie uczestników, zarówno w momencie wybierania stroju, jak i późniejszego przebywania w nim na imprezie.

Inspirując się rozwiązaniami na przygotowanie balu przebierańców, warto sugerować się własnymi odczuciami co do strojów, jakie są dostępne na rynku, lub jakie możemy sami stworzyć i przyodziać na daną imprezę. Im taki strój jest bardziej niewygodny i wprowadza w zakłopotanie, tym mniej uczestników będzie zadowolona z przebiegu zorganizowanej imprezy.