Szukasz pomysłu na kolejny wyjazd firmowy? Co powiesz na to, by zorganizować swoim pracownikom praktyczne szkolenie z bezpiecznej jazdy samochodem? Brzmi jak nonsens? Absolutnie nie! Jesteśmy przekonani, że skorzystają z niego nawet te osoby, które za kółkiem czują się jak ryba w wodzie.

Umiejętność jazdy samochodem to nie tylko ruszenie z miejsca, przejechanie trasy przy sprzyjających warunkach pogodowych i zaparkowanie u celu. Na drodze spotkać Cię może wiele innych, niespodziewanych sytuacji. Szkolenie z bezpiecznej jazdy samochodem uświadomi Tobie i Twoim pracownikom, jakie niebezpieczeństwa mogą czekać na Was na drodze, a także pozwoli opanować Wam kilka technik, które pomogą uniknąć zderzenia czy pozwolą zminimalizować szkody.

Uniknij zderzenia, wejdź w zakręt jak profesjonalista i sprawdź, jak jeździ się „po alkoholu”

Co czeka Ciebie i Twój zespół podczas szkolenia z bezpiecznej jazdy samochodem? Pierwszym punktem szkolenia będzie doskonalenie techniki jazdy. Każdy z uczestników przejedzie się trasą z doświadczonym instruktorem, który oceni sposób jazdy i udzieli wskazówek. Bywa, że nawet wieloletni, dobrzy kierowcy mają pewne niewłaściwie nawyki.

Po wstępnym szkoleniu i udzieleniu wskazówek przyjdzie czas na sprawdzenie się w ekstremalnych sytuacjach. Przejażdżka po płycie poślizgowej pozwoli Ci na sprawdzenie, czy zdołasz wyprowadzić samochód z poślizgu. Płyta poślizgowa nawadniania jest kurtynami, a na jej powierzchni znaleźć się mogą nawet 2 centymetry wody!

Kolejnym ćwiczeniem, które symuluje poślizg, jest jazda samochodem na trolejach. Tym razem jednak jest to imitacja poślizgu na lodzie, nie na wodzie. Przy prędkości 20 km/h poczujesz się tak, jakbyś pędził po lodzie z prędkością 120 km/h!

Podczas szkolenia z bezpiecznej jazdy będziesz miał także okazję przejechać się w alkogoglach, czyli okularach, które sprawią, że będziesz widział taki sam obraz, jaki widzą pijani kierowcy.

Oprócz tego na uczestników czeka symulator zderzenia, dachowania, a także wybuchu poduszki powietrznej.

Bezpieczna jazda z Whatevent

Szkolenie z bezpiecznej jazdy przyda się każdemu kierowcy. Chcesz połączyć wyjazd firmowy z dawką praktycznej wiedzy dla swoich pracowników? Zorganizujemy dla Ciebie i Twojego zespołu wyjazd, podczas którego zgłębicie tajniki bezpiecznej jazdy i nauczycie się prawidłowych reakcji podczas trudnych warunków drogowych.