Pokaz mody na konferencji – jak urządzić otoczenie?

2020-06-13T20:17:13+02:0016 czerwca 2020|Agencja Eventowa, Konferencje, Pokazy|

Pokazy mody to wydarzenie, które przyciąga ogromne ilości odbiorców, ponieważ dotyczy strojów, które człowiek nosi na co dzień. Trendy modowe pokazywane co roku, obrazują jak bardzo człowiek połączony jest z modą i jak dużo pieniędzy na ubrania wydaje w ciągu całego swojego życia. Oprawa takich pokazów mody najczęściej kończy się na wybiegu i skupia się na strojach. Są jednak coraz bardziej spektakularne rozwiązania, które nie są już tylko zwykłym pokazem mody.

Przykłady dobrego zastosowania pokazu mody na konferencji?

Aranżując scenografie pokazu mody na konferencji, warto zaczerpnąć inspiracje ze świata mody z prawdziwych światowych wybiegów. Jedną z propozycji, która powstała w 2019 roku, było przedstawienie relacji u brzegu morza w trendach Chanel wiosna lato 2019.  Zaprezentowanie ubrań w codziennym życiu zdecydowanie lepiej wypada niż zwykłe przejście po wybiegu. Ubrania użytkowane są w różnych okolicznościach przyrody, a nie tylko we wnętrzach, więc warto zaczerpnąć do scenografii dużo przestrzeni naturalnych.  Chanel często aranżuje scenę i scenografię wokół pokazu mody pod konkretny temat.  Interesująca była również scena z 2008 i przełomu 2009 roku. Wybieg z kryształami wychodzącymi  z powierzchni ziemi czy pokazanie strojów otoczeniu ogrodów przypałacowych przypominających Wersal. W takich pokazach poruszany był temat także kosmosu czy bajkowego świata tropików.  Twórczość projektantów mody powinna być wykorzystana do takiej aranżacji i spójna z tematem jaki jest prezentowany. 

Jak dobrze przygotować pokaz mody na konferencji?

Zobrazowanie pokazu mody na konferencji powinien mieć również znaczenie przeniesienia prawdziwego życia w otoczenie wybiegu. Jest to związane z ciekawszymi zdjęciami, które można wykonać podczas prezentacji ubrań, gdzie każdy odbiorca czuję jakby ubrania były już na rynku, ale także scenografia będzie kontynuacją konferencji, w których pokaz mody jest atrakcją lub tematem przewodnim. Wszystko powinno być ze sobą spójne, ale pokaz mody w scenerii, w której jest całkowitym odbiciem rzeczywistości to niezwykłe wrażenia dla uczestniczących w danym przedsięwzięciu. Taki pokaz będzie również bardziej zapamiętany, a na konferencję zdecydowanie więcej osób będzie chciało przyjść w kolejnych latach.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE