Bankiet angielski to jeden z najpopularniejszych i najbardziej eleganckich form zbiorowego bufetu. Tego typu bankiet charakteryzuje się stojącą formą. Często możemy zobaczyć na filmach, jak impreza kręci się na jednej wielkiej sali, na której jest parę stolików, dostosowanych do wysokości gości. Nie ma przy nich krzeseł, każdy uczestnik spożywa dania na stojąco, w międzyczasie rozmawiając ze sobą. Dania to zwykle zimne i ciepłe przekąski lub desery. Goście mogą swobodnie poruszać się po całej sali. Nadaje to niezwykłego uroku całej imprezie. Zwykle na bankietach tego typu, gdzieś z boku, znajduje się barek z napojami. Kawa, herbata, bądź trunki nieco mocniejsze.

Bankiet angielski – elegancka forma zbiorowego bufetu

Takie przyjęcie zwykle zaczyna się o godzinie 20.00. Dzięki temu uczestnicy szybko wrócą do domu. Poza tym, takie bankietu trwają zwykle do 3 godzin, więc każdy uczestnik powinien być już przed północą w domu. Każdego obowiązują stroje wieczorowe. Przyjęcia tego typu organizowane są zwykle z okazji spotkań firmowych, niekiedy również z spotkań rodzinnych. Na przyjęciach typu angielskiego, goście na dobrą sprawę obsługują się sami. Kelnerzy odpowiadają za napełnianie soków i dokładanie potraw na stoły. Ponadto wyznaczona obsługa krąży wokół gości, aby służyć pomocą.

Organizacja bankietu angielskiego – kluczowe kwestie do uwzględnienia

Najważniejszą kwestią poza wyborem rodzaju bankietu, jest odpowiednie miejsce. Musi ono bowiem pomieścić wszystkich gości, być eleganckie i dopasowane do preferowanego stylu. Podczas wyboru lokalu, należy również zwrócić uwagę na menu, jakie dane miejsce oferuje. Wyśmienita kuchnia zapewni jeszcze większy profesjonalizm przyjęcia. Aby jeszcze bardziej umilić czas, preferujemy koncert zespołu, który zagłuszy rozmowy innych, ale również zapełni czas ciszy. Dobrze sprawdzi się tutaj konferansjer, który poprowadzi całe wydarzenie.

Jeżeli urzekła Państwa doniosłość bankietu w stylu angielskim, mamy niezwykłą ofertę, która zadowoli wszystkich uczestników eventu. Nasza firma eventowa zajmuje się organizacją uroczystości od lat, przez co nasze doświadczenie jest na wysokim poziomie. Zadbamy o wybór sali, dekoracje, a także o oprawę całego wydarzenia. Gwarantujemy pełen profesjonalizm zaangażowanie. Czekamy na Państwa wiadomość!