Każde organizacja konferencji mierzy się z wieloma czynnikami, jakie trzeba przewidzieć już na samym początku jej organizacji. Tymi czynnikami jest miejsce realizacji konferencji, nocleg dla przyjezdnych, catering, atrakcje, które mają umilić czas poza wystąpieniami prelegentów i szkoleniami, a także sposób reklamy czy ilość osób, które zaprosi się na konferencję. Te wszystkie czynniki wpływają na dobór odpowiednich atrakcji jakie następnie zostaną propagowane przez przybyłych gości, ponieważ im bardziej wpłyną na ich emocje czy będą efektowne wizualnie, tym chętniej ludzie będą dzielić się swoimi przeżyciami w świecie online i w swoich social mediach. Pozwoli to dotrzeć przekazem do innych osób, które zobaczą prace organizatorów i atrakcje przygotowane przez sponsorów i zaproszonych gości.

Dlaczego warto wynająć kamery 360 stopni na konferencję?

Scena jest najbardziej obleganym miejscem na konferencji. Wartością są także stoiska sponsorów i zaproszonych firm, atrakcje przez nich zorganizowane, i miejsca posiłków, które są niezbędne, aby konferencja była udana i wygodna przy wielogodzinnym uczestnictwie gości w prezentowanych prelekcjach. Kamera 360 stopni to możliwość tworzenia niezwykłych zdjęć i filmów, na których świat może wyglądać jak jedna wielka kula, a zdjęcie wykonane taką kamerę czy aparatem, przeniesione do telefonu, tabletu lub komputera otrzyma status zdjęcia sferycznego. Każdy, kto będzie mógł je zobaczyć, poczuje się jakby był w tym samym miejscu i o tej samej porze co w trakcie robienia ujęć. Kamerą 360 stopni wykonywane są często zdjęcia sferyczne sklepów, miejsc publicznych i biur, dzięki czemu wirtualnie można przejść przez dane pomieszczenia lub poznać architekturę danego miejsca nie będąc fizycznie w jego lokalizacji. Kamera 360 umożliwia zatem przedstawienie konferencji z różnych punktów charakterystycznych i zapisanie w pamięci fotograficznej uczestników konferencji, w bardzo nietypowy sposób. Można także nagrywać całą konferencję, a następnie zaprezentować ją w sieci, w formie 360, więc jeżeli ktoś będzie chciał zobaczyć co się dzieje poza obrębem sceny, wystarczy, że obrócić kamerę swojego aparatu telefonicznego i zobaczy co się działo w trakcie nagrywania z punktu docelowego.

Do czego jeszcze posłuży kamery 360 stopni  na konferencji?

Poza utrwaleniem zorganizowanych konferencji w tak nietypowy sposób, można przygotować na jednym ze stoisk kamery 360 stopni, gdzie uczestnicy imprezy będą mogli wykonać swoje indywidualne zdjęcia w otoczeniu eventu i zachować na pamiątkę jako obraz siebie w trójwymiarowym, ale realnym świecie. Zdjęcie pokazywane z każdej strony, obrazujące podłogę, sufit, ściany, ludzi wokół, jest świetnym sposobem na opowiedzenie o konferencji osobom, które nie miały okazji się na niej znaleźć.