Harry Potter, Hogwart i cała ta tajemnicza atmosfera towarzysząca widzom podczas oglądania filmów – możesz to odtworzyć w praktyce, dzięki urządzeniu eventu w stylu Harry’ego Pottera. Tak naprawdę, możesz nawet zostać czarodziejem, rozegrać mecz quidditcha, czy po prostu uczyć się tworzenia magicznych eliksirów i doskonałego władania różdżką. Zaraz pokażemy Ci, jak to zrobić! Puść wodze wyobraźni, zaczynamy!

Czary mary – przebrania i scenografia z Hogwartu

Znajdźcie, jakieś stare ubrania, które będą mogły Wam posłużyć, za mundurek szkolny. Do tego, przydadzą się Wam gałęzie, które będą pełniły rolę różdżek. Możecie również postawić na takie elementy dekoracyjne, jak:

  • kotary w oknach,

  • drewniane skrzynie,

  • stare książki z pożółkłymi kartkami,

  • maskotki przypominające sowę,

  • zielone rośliny,

  • narzuty i dywany,

  • drewniane ławy i stołu,

  • ampułki na eliksiry magiczne.

Teraz pora na atrakcje oraz jedzenie, które zostanie zaserwowane na evencie w stylu Harry’ego Pottera.

Atrakcje godne uczniów Hogwartu

Bardzo popularną rozrywkę w Hogwardzie są mecze quidditcha. Wy również możecie go zorganizować. Potrzebne Wam będą miotły oraz piłeczka do tenisa. Podzielcie się na dwie drużyny i biegając na miotle odegrajcie mecz. Zabawa będzie przednia, a ile emocji!

Kolejnym punktem imprezy niech będzie lekcja eliksirów, na której każdy będzie musiał przyrządzić magiczny płyn według receptury. Próbujcie to zrobić w parach. Następną atrakcją może być wykład z czarnej magii. Odgrywajcie scenki z filmu i próbujcie naśladować grę aktorów z Harry’ego Pottera. Główną atrakcją takiego eventu, może być pojedynek z Lordem Voldemortem.

Kuchnia z Hogwartu

Nie ma imprezy bez dobrego jedzenia. Tutaj świetnie sprawdzi się piwo kremowe czy sok z dyni. Postawcie również na żaby z czekolady, czy wiejską zapiekankę. Możecie również zrobić drobne przekąski, na przykład krążki cebulowe albo frytki. Wszystko zależy od upodobań kulinarnych gości, którzy pojawią się na imprezie w stylu Harry’ego Pottera.