Szklarska Poręba to jedno z ulubionych miejsc w górach, do których licznie przyjeżdżają turyści i grupy zorganizowane pod wyjazdy firmowe lub integracyjne. Jest to spowodowane  interesującą architekturą i  niezbyt wysokimi górami, dzięki którym każdy może skorzystać z górskich wycieczek, bez nadwyrężenia organizmu i zbędnego wysiłku.

Dlaczego na wyjeździe firmowym warto skorzystać z kursu wspinaczkowego?

Kiedy ktoś wybiera się w góry po raz pierwszy lub wybiera się w nie regularnie, ale nie miał okazji dokształcenia się w górskich umiejętnościach, wyjazd firmowy, który zostanie zorganizowany z uwzględnieniem kursu wspinaczkowego okaże się niezawodną umiejętnością na przyszłość. Zarówno osoby, które po górach nie chodzą regularnie, jaki i te, które zdążyły już poznać górskie rejony, rzadko podejmują się większych wyzwań niż trekking czy zwiedzanie gór samodzielnie. Takim wezwaniem jest wspinaczka, którą później można przenieść w codzienne życie, korzystając ze ścianek wspinaczkowych znajdujących się w większych miastach w Polsce. Aby jednak robić to dobrze, taki kurs przygotowuje do prawidłowego wspinania się i zwrócenie uwagi na istotne elementy, które mogą uratować życie w górskich wędrówkach. Jest to także niezwykła przygoda i możliwość pokonania własnych lęków, słabości oraz odkrycia jaką ma się siłę, bez większego wysiłku. Zobaczenie świata z wyższej perspektywy może zdecydowanie zmienić pogląd na wspinaczkę.

Czemu warto skorzystać z kursu w Szklarskiej Porębie?

W mieście jest kilka punktów, w których można zrealizować kurs wspinaczkowy i zaplanować go dla grupy firmowej. Jest to idealna lokalizacja, aby rozwinąć umiejętności wspinaczkowe, ponieważ niezbyt znacząca wysokość gór, nie przestraszy amatorów górskich wspinaczek, a jednocześnie przygotuję stopniowo od podstaw, zachowania w górach i umiejętności wspinania się, czy poradzenia sobie w trudnej sytuacji. To wszystko dzieje się na żywym organizmie górskim, a nie na ścianie wspinaczkowej, która jest wykonana przez człowieka. Kurs wspinaczkowy w górach daje pełny pogląd, na co trzeba się przygotować chcąc dalej wykonywać takie hobby. Zaangażowanie pracowników na wyjeździe firmowym w tego typu kurs, zobrazuje również kto się szybko poddaje, a kto wspina się tak szybko po szczeblach górskich jak będzie wspinał się po szczeblach kariery.