Północne tereny województwa Śląskiego są takie trochę jakby zapomniane. Owszem, jest Częstochowa i… długo, długo nic. Fakty przemawiają jednak za tym, że tam gdzie cisza i spokój największe są skarby do odkrycia. Idąc tym tropem, nasza firma przygotowała propozycję eventu w niedużej miejscowości jaką jest Lubliniec.

Mała historia starego miasta

Dlaczego starego miasta? Otóż Lubliniec należy do jednego z najstarszych miast na śląsku Powstał bowiem w XIII wieku, gdzie był jednym z miejsc na szlaku z Krakowa do Wrocławia. Początkami jego istnienia była także budowa tam zamku obronnego dla książąt opolskich. Czas był jednak dla tych murów czymś w rodzaju stopniowego podnoszenia rangi i tak z warowni stał się rezydencją, w której bywał nawet król Polski – Władysław IV Waza. Z zamkiem wiążą się też dwie zaskakujące ciekawostki – jedna to fakt przechowywania tam w XVII wieku obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej z Jasnej Góry. Drugą jest założenie w jego murach w XIX wieku szpitala psychiatrycznego przez nazistów. Tak też pozostało po przejęciu zamku przez Polskę w 1922 roku. Stan ten utrzymywał się przez lata, jednak po wykupie tego miejsca przez prywatne ręce w 2005 roku, po kilku latach remontów otworzono tu jeden z bardziej luksusowych hoteli połączonych z nowoczesnymi gabinetami odnowy biologicznej. Odbywają się tutaj również turnieje rycerskie – czego świadkiem może być wasza firma za naszym pośrednictwem. Hotel świetnie nadaje się do zorganizowania w nim gustownego eventu. Istnieje tam również restauracja, która z pewnością zaskoczy swoim kunsztem i wytwornością najbardziej wybrednych smakoszy. Aby wyrwać się z hotelowych murów nasza agencja porwie wszystkich uczestników eventu na szaloną jazdę po torze kartingowym. Każdy będzie mógł przez chwilę poczuć się jak początkujący Robert Kubica. Zorganizujemy tam zawody, które na pewno będą kanwą do budowania zdrowej rywalizacji
i wspaniałej zabawy.

Dlaczego warto?

Cóż tu dużo opowiadać – zamkowy hotel to idealne miejsce na zorganizowanie wyjątkowego i zapadającego w pamięć eventu. Połączenie nowoczesności z zabytkami i historią, daje niesamowity koktajl wrażeń, który na pewno zawróci w głowie każdemu kto się na nim znajdzie. O taki efekt specjalnie dla was zadba właśnie nasza agencja. Możemy się pochwalić wykwalifikowaną kadrą animatorów i profesjonalnych przewodników, którzy zwykłe spotkanie potrafią przemienić w magiczny i korzystny czas.