Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia. To jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w życiu każdego młodego człowieka. W gestii rodziców jest sprawienie, aby było to wyjątkowe wydarzenie oraz mentalne przeżycie u dziecka. Wbrew pozorom imprezy mikołajkowe dla dzieci są doskonałym pomysłem. To nie tylko rozpieszczanie, ale przede wszystkim wynagradzanie malucha oraz edukacja i zwiększenie chociażby umiejętności manualnych. Dzieci w wieku szkolnym często nie dysponują zbyt dużą ilością czasu, który mogą poświęcić na zabawę. Organizacja Mikołajek dla najmłodszych to świetny pomysł, ponieważ jest to motywacja dla młodego człowieka.

Miejsce na imprezę mikołajkową

Zorganizowanie takiego wydarzenia powinniśmy rozpocząć od wybrania odpowiedniego miejsca. Przede wszystkim pamiętajmy, że gośćmi będą dzieci. Zapewnienie bezpieczeństwa to priorytet takim imprez. Nasi specjaliści jednoznacznie zdecydowali, że lokum, które wybieramy musi być przede wszystkim duże w kwestii powierzchni. Ważnym aspektem jeśli chodzi o lokal jest również ilość pomieszczeń. Dobrym rozwiązaniem są miejsca, gdzie jest do dyspozycji sala ze stolikami oraz sala z wolną przestrzenią. Wbrew pozorom wielopokojowe hale czy restauracje to mało praktyczny pomysł.

Druga kwestia to dekoracje i wystrój wybranego miejsca. Świąteczna sceneria to podstawa do zbudowania odpowiedniej atmosfery. Jeśli zależy nam, aby Mikołajki należały do udanych to nie możemy zapomnieć o takich elementach jak choinka, sanie mikołaja, cukierkowe laski czy duże, świąteczne skarpetki na cukierki.

Wizyta świętego Mikołaja

Z pewnością dla żadnego organizatora nie będzie tajemnicą fakt, iż w mikołajkowej imprezie dla dzieci najważniejszym gościem jest święty Mikołaj. W tym temacie należy skupić się na umiejętnościach osoby, której powierzamy to zadanie. Profesjonalizm oraz dobre podejście dla dzieci to bezcenne cechy u przyszłego Mikołaja. Warto skupić się na tym elemencie i dopracować ten fragment imprezy, ponieważ gafa może w tym przypadku oznaczać niezadowolenie małych gości. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie wspólnego posiłku z Mikołajem, czy fotela, gdzie każdy chętny będzie mógł zamienić ze świętym kilka słów.

Świąteczne warsztaty

Mikołajkowa impreza dla dzieci to także dobra okazja do zabawy połączonej z nauką. Warsztaty kreatywne to zajęcia podczas których najmłodsi wykonają świąteczne stroiki czy też ozdoby do swoich domów. Profesjonalni animatorzy nauczą także nasze pociechy ozdabiania bombek czy wypiekania pierniczków. Każde z takich zadań sprawi, że dzieci będą nabierać nowych umiejętności, a przy tym będą się świetnie bawić.

Doskonałym zwieńczeniem mikołajkowej imprezy dla dzieci będzie wspólne kolędowanie oraz wręczenie małym gościom drobnych upominków wprost z worka świętego Mikołaja.