Pokaz sztucznych ogni to spektakularne widowisko wizualno-dźwiękowe, które często stanowi punkt kulminacyjny hucznej imprezy plenerowej. Choć w pierwszej kolejności może przywodzić na myśl jedynie zabawę sylwestrową, nic nie stoi na przeszkodzie, by był on częścią Twojego eventu.

Jakie fajerwerki wybrać?

„Fajerwerki” to nazwa bardzo ogólna, która obejmuje wiele rodzajów wyrobów pirotechnicznych. Oto te z nich, które zwykle wykorzystuje się podczas pokazów:

  • rakiety, które wystrzeliwane są w niebo pionowo, by rozbłysnąć na nim milionem świateł;
  • wyrzutnie, które wystrzeliwane są w określonych odstępach czasowych, podobnie jak w przypadku rzymskich ogni, ale jednak z bardziej spektakularnym efektem uzyskanym na dużej wysokości;
  • stroboskopy dające efekt różnokolorowych, migoczących świateł;
  • wulkany o budowie stożka, z których materiał wydobywa się na różną wysokość; ich rodzajem są fontanny tortowe, używane w cukiernictwie.

Oprócz nich w pirotechnice zastosowanie mają również petardy, race i flary czy świece oraz granaty dymne. Nie dają one jednak tak kosmicznego efektu jak wyroby używane do podniebnych widowisk.

Wyróżnić można także różne rodzaje efektów wizualnych. Do najpopularniejszych należą palmy (przypominające jej opadające liście), wierzby (przypominające opadające ku ziemi gałęzie) oraz kuliste sztuczne ognie (podobne do kształtu kuli, najczęściej składające się z gwiazdek). W asortymentach poszczególnych hurtowni spotyka się też wyroby na przykład o efekcie chryzantemy, peonii czy pierścienia.

Czy fajerwerki są legalne?

Obowiązujące w Polsce przepisy prawne z reguły dopuszczają korzystanie z artykułów pirotechnicznych na terenie publicznym 31 grudnia i 1 stycznia. Czasowe ograniczenie nie dotyczy natomiast terenu prywatnego i choć zastosowanie może mieć paragraf o zakłócaniu spokoju, formalnie nie istnieje ustawa zakazująca korzystania z owych środków na tym terenie w ciągu roku. Mimo tego, w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących przepisów regulujących używanie fajerwerków, warto skontaktować się z lokalnymi organami administracyjnymi.

Nie musisz jednak przejmować się kwestiami logistycznymi i technicznymi. Jeśli marzy Ci się pokaz sztucznych ogni na Twoim evencie, pozwól nam zorganizować specjalnie dla Ciebie niesamowite widowisko pirotechniczne z zapewnieniem niezapomnianych wrażeń i zachowanymi standardami bezpieczeństwa.