Chorwacja to jeden z najczęściej odwiedzanych kierunków wakacji przez Polaków. Kraj ten kojarzy się głównie z pięknymi krajobrazami, gór połączonych z lazurowym morzem, ciągnącą się kilometrami linią brzegową oraz niesamowitymi zachodami słońca. Jeżeli są wśród Was osoby zastanawiające się nad wyjazdem w te strony – to ten post pokaże Wam, dlaczego warto pojechać do Chorwacji.

Kilka powodów, dla których Chorwacja zachęca turystów do jej odwiedzenia

Głównym powodem są wybrzeża chorwackie. Absolutnie piękne, czyste, przejrzyste morze w odcieniu turkusu. Dodatkowo woda podczas okresu letniego może osiągać nawet do 27 Celsjusza! Kolejnym atutem zaraz po wodach są plaże. One również przyciągają turystów. W odróżnieniu od innych miejsc, w Chorwacji spotkamy plaże żwirowate i kamieniste. To jakie Wy preferujecie, zależy od Was. Niektórzy wolą piaszczyste, a niektórzy właśnie takie. Podobno mniej piasku wchodzi między palcami i nie wpada wszędzie gdzie popadnie. Chorwackie jedzenie również jest godne spróbowania. Zawsze to coś innego niż nasze polskie. Jedzenie jest połączeniem klasycznych potraw kuchni śródziemnomorskiej i włoskiej z odrobiną nowoczesnej sztuczki. Również Chorwacja słynie z dużego wyboru win. Kolejnym atutem tego miejsca są malownicze krajobrazy. Nie trzeba specjalnie szukać, żeby dostrzec piękne i malownicze krajobrazy jakimi urzeka cała Chorwacja. Warto mieć ze sobą aparat z dużą ilością pamięci, ponieważ widoki zachwycą Was praktycznie na każdym kroku. A pamiątki z wakacji warto mieć na dłużej.

Jakie miejsca warto zobaczyć będąc w Chorwacji?

  • Dubrownik – jedno z najsłynniejszch miast odwiedzanych przez turystów. Posiada charakterystyczną architekturę oraz mnóstwo różnych atrakcji. Zwiedzić miejsce można na wiele sposobów. Jeśli znudziło nam się samo chodzenie, możemy wybrać się na rejs statkiem wokół starego miasta i pobliskich wysepek. Jeżeli dalej czujemy niedosyt, proponujemy wjazd kolejką liniową na wzgórze Srd, z którego rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków.
  • Wyspa Hvar – będąc już w tym pięknym kraju, musimy odwiedzić chociaż jedną z wielu wysp. Hvar zachwyca unoszącym się zapachem lawendy oraz pięknymi plażami. Wyspa przyciągnie także miłośników nocnego życia, ponieważ to kolejny element, z którego słynie te miejsce. To tylko jedna z wielu wysp, wartych odwiedzenia. My polecamy jeszcze wyspę Mljet, wyspę Korčula.

Moglibyśmy tak opowiadać o tym pięknym kraju mnóstwo, natomiast chcemy Wam pozostawić nutkę ciekawości, abyście sami poznali okoliczne atrakcje. Zapraszamy do kontaktu w celu sfinalizowania planu wycieczki.