Scena z wirtualnym konferansjerem – jak przygotować otoczenie?

2020-06-13T22:51:13+02:0028 czerwca 2020|Agencja Eventowa, Wynajem sprzętu|

Wirtualny prezenter może być również wirtualnym konferansjerem. Wprowadzenie wirtualnego prezentera na scenę wyeliminuje problem poprowadzenia przedsięwzięcia. Jego zaprogramowanie i czas, będzie dopilnować, aby wszystko zostało zaprezentowane w terminie, a wirtualny prezenter może również zadawać pytania prelegentom czy występującym osobom, kiedy prowadzone są z nimi wywiady.

Jak przygotować otoczenie do wystąpienia wirtualnego konferansjera?

Wirtualny prezenter jest projekcją wyświetlaną na w szklanej płaszczyźnie lub foli, więc może mieć lekko przezroczystą formę. Nie może zatem być zbyt wiele światła za postacią, aby nie nabrała bladego odcienia. Dobrze, aby strona była zaaranżowana w ciemnym kolorze, a konferansjer znajdował się w takim miejscu, aby wszelkie inne elementy znajdujące się w scenografii nie zakłócały jego odbioru. Jego postać będzie widoczna przez wszystkich, ale nie może go zakłócać inny przedmiot stojący za nim czy obok, ponieważ te przedmioty mogą być widoczne za nim i prezenter będzie niewyraźny. Projektor nie zawsze bowiem daje wystarczająco silne nakierowanie na szybę, przez co postać może zanikać w niektórych miejscach. Ciemne otoczenie wypełnione ewentualnie dodatkowymi elementami świetlnymi lub scenografią 3D, będzie wystarczająca do wykonania takiej aranżacji.

Co może znaleźć się na scenie poza wirtualnym konferansjerem?

Na scenie poza konferansjerem będą prezentować się produkty czy usługi, a także być prezentacją wykładów czy prelekcji osób jakie będą występować na scenie.  Można wprowadzić także więcej interaktywnych elementów, na przykład interaktywną podłogę, czy ekran będący z tyłu sceny, który po naciśnięciu za dotknięciem, będzie przedstawiał elementy wykładów jakie na konferencji będą prezentowane. Można scenę uzupełnić również o wirtualną rzeczywistość, aby skłonić odbiorców i uczestników konferencji do włączenia telefonu i zobaczenia co na scenie znajduje się ukrytego, czego nie widać ludzkim wzrokiem. Będzie to ciekawa zabawa dla uczestników i pokazanie, że  scenografia może mieć wirtualny świat i przekaz. W związku z tym scena może być również cała czarna, a oglądanie scenografii możliwe tylko przez elementy telefonów. Wirtualny konferansjer o wszystkim poinformuje odbiorców i uczestników spotkania.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE