Organizując wyjazdy firmowe, większość osób skupia się na znalezieniu miejsca, w którym każdy uczestnik integracji będzie czuł się dobrze i ofertą atrakcji jakie dane miejsce oferuje.  Warto jednak pomyśleć, że atrakcje uczestnicy wyjazdu integracyjnego mogą zorganizować samodzielnie. Takimi atrakcjami są przede wszystkim grupowe gry, których zadaniem jest osiągnięcie wspólnego celu, ale również zintegrowanie się z tymi osobami, z którymi się do grupy trafiło. Nie zna się ich wad czy zalet, nie zna się także ich obaw co do danych przedsięwzięć lub możliwości ryzykowania w grach i rozwiązaniu zadań zespołowych. Przeważnie osoby na wyjazdach integracyjnych na początku się nie znają, więc gry zespołowe mają umożliwić lepszą formę integracji.

Dlaczego gry zespołowe i sport, to dobry wybór na wyjazd integracyjny?

Imprezy integracyjne, poza szkoleniami, które mają podnieść kwalifikacje pracowników, mają także zapoznać się ze sobą wszystkich przyjezdnym, poznać swoje silne i słabe strony, które zostaną następnie przeniesione do pracy w firmie. Gry zespołowe i sport, często są odpowiednikiem wytrwałości, siły, zaangażowania, ryzykowania, podejmowania się nowych wyzwań, a także umiejętności współpracy w zespole. Grupowe przedsięwzięcia nie są tak otwarte dla introwertyków, którzy nie znają otoczenia, jednak po wdrożeniu się w ich zasady, każdy introwertyk w znajomym już sobie środowisku będzie czuł się jak ryba w wodzie. Wspólny sport podniesie umiejętności ruchowe i aktywność, przygotowując przyszłych pracowników do pracy, wspomagając ich aktywność fizyczną. Sport może być także organizowany specjalnie pod daną branżę, która ze sportem ma wiele wspólnego.

Jak zorganizować  atrakcje sportowe na wyjeździe firmowym?

Wynajem sprzętu sportowego pozwala zabrać ze sobą piłki do siatkówki, kosza, rakiety do tenisa, paletki, a także przedmioty do organizacji gier i zabaw, związanych z wyścigami sportowymi czy bieganiem na czas. Wynajmując sprzęt sportowy można połączyć dyscypliny sportu z propozycjami pracy dla danych osób, które przyjechały na imprezę. Na przykład każda grupa, która wygra dany wyścig, otrzyma o “x” złotych wyższą pensję albo firmowe gadżety, z którymi będzie mogła się utożsamiać w przyszłości – koszulki z nadrukiem czy etui na telefon z marką lub logo firmy. Wynajem sprzętu umożliwia samodzielne przygotowanie atrakcji dla swoich pracowników, bez konieczności szukania miejsc, które mają to w swojej ofercie. Takie dyscypliny, poza aktywnością, mogą zmobilizować pracowników do większego zaangażowania w rozwój działalności, np. przy połączeniu aktywności fizycznej z myśleniem o nowych ofertach firmowych. Każda dobrze  wykonana dyscyplina nagrodzona w odpowiedni sposób, przysłuży się danej osobie, integracji zespołu i rozwojowi firmy.