Szkolenie z etykiety – jak się zachować w różnych okolicznościach?

2021-10-11T13:38:53+02:0025 października 2021|Agencja Eventowa, Szkolenia firmowe|

Zasady savoir-vivre’u mogą się dzisiaj wydawać przestarzałe i nieaktualne. Nic dziwnego, że pojawiają się takie głosy – świat się zmienia, a wraz z nim standard zachowania i tradycji. Warto jednak poznać choćby podstawowe zasady, ponieważ to właśnie na ich gruncie wyrósł dzisiejszy świat, a wraz z nim – pewne prawidła rządzące zachowaniami ludzkimi.

Jakich umiejętności nauczycie się na szkoleniu z etykiety?

  1. Jak poprawnie zachowywać się przy stole – z uwzględnieniem korzystania ze sztućców, kieliszków i szklanek
  2. Przechodzenia przez drzwi – nie jest bowiem bez znaczenia, kto otwiera drzwi i przechodzi przez nie pierwszy,
  3. Przywitania z innymi (znajomymi i nieznajomymi) i podawanie ręki – co zwłaszcza w większym gronie znajomych może budzić konfuzję,
  4. Co mówić na przywitanie, a co na pożegnanie – a uprzejme „dzień dobry” bywa często pierwszym wrażeniem robionym na nieznajomych.

Dlaczego warto znać zasady grzecznego postępowania?

  1. Rozwijają osobowość – każda nowa wiedza i umiejętności pozostawiają w naszym wnętrzu trwały ślad,
  2. W żadnej sytuacji życiowej nie będziemy pozostawieni sami sobie, ale będziemy wiedzieć, jak się zachować – a to zmniejsza stres i pozwala lepiej przygotować się do różnych okoliczności,
  3. Pomagają lepiej zrozumieć historię – przez lata, zasady dobrego zachowania były swoistym niezbędnikiem wieku spotkań politycznych i działalności korpusów dyplomatycznych.
  4. Dobre zachowanie jest zwyczajnie miłe – a to buduje przyjemną atmosferę, łagodząc konflikty i nieporozumienia.

Proszę Państwa, pewna kwoka mówiła „grunt, to dobre wychowanie”. „Zaprosiła raz więc gości, by nauczyć ich grzeczności”… Ale czy ta kwoka, „proszę pana, była dobrze wychowana?”. Warto znać zasady postępowania w pewnych okolicznościach, dlatego, jeśli jeszcze nie jesteście z nimi zaznajomieni, polecamy czym prędzej dowiedzieć się, jakie prawa Wam przysługują i jakie obowiązki powinniście spełniać. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, polecamy skontaktować się z nami, a odpowiemy na nurtujące Was pytania – grzecznie i z klasą – oczywiście.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE