Jest taka kraina na mapie Polski, która nadal wydaje się być niedoceniana. Jura Krakowsko – Częstochowska – bo to o niej mowa, jest tak bogata w historyczne skarby, że aż trudno uwierzyć, że są osoby, które nie mają o tym miejscu żadnego pojęcia. Wystarczy tylko trochę chęci i moc odkrywania tajemnic przeszłości stanie przed wszystkimi otworem. Nasza agencja eventowa bardzo lubi wyzwania, stąd też pomysł na wspaniałą integrację na szlaku przepięknej i tajemniczej Jury.

Zwiedzanie może być fajne i integrujące

Właśnie taką formę integracji warto wykorzystać, szczególnie, gdy chcemy pozytywnie zaskoczyć uczestników takiej wyprawy. Z samego rana, grupy uzbrojone w doświadczonych i pełnych humoru przewodników wyruszą na przepiękny rynek w Pilicy. To będzie punkt startowy na trasie wiodącej przez część Szlaku Orlich Gniazd. Oprócz samego robiącego wrażenie rynku, warto zajrzeć do zabytkowego kościoła pod wezwaniem świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty. Stoi on na charakterystycznym wzniesieniu. Dalsza trasa to skierowanie kroków w stronę największej atrakcji, którą jest zespół pałacowo – parkowy z 1610 roku. Mimo, że pałac jest aktualnie bardzo zaniedbany, to wiąże się z nim bardzo ciekawa historia. Mianowicie jeszcze jakiś czas temu był własnością żony jednego z najbogatszych ludzi świata, a mianowicie Barbary Piaseckiej – Johnson. Jej mąż był założycielem dobrze wszystkim znanej firmy Johson&Johson. Zanim zmarła w 2013 roku, zleciła prace mające na celu przywrócenie pałacowi dawnej świetności. Niestety po jej śmierci nikt nie przejął tej inicjatywy i piękny budynek niszczeje. Dalej wycieczka mijać będzie Zalew Pilicki. Mijając las napotykamy zamek w Smoleniu, który po wielu latach doczekał się w końcu na rekonstrukcję. Jego ruiny pozostawione po potopie szwedzkim pochodziły z XIV wieku. Przewodnik będzie miał w zanadrzu kilka ciekawostek związanych z tymi terenami. Po zwiedzaniu warowni czeka na nas Dolina Wodącej, usytuowana pomiędzy Skałami Zegarowymi. Podążając doliną dotrzemy do Skały Biśnik – nosi ona znamiona osad tworzonych aż dwieście siedemdziesiąt tysięcy lat temu!

Integrująca historia

Jak widać wycieczki mogą być ciekawe i inspirujące. Sam opis sprawia, że aż chce się wyruszyć w taka wyprawę. Wartością dodana, oprócz rzecz jasna zintegrowania uczestników, jest oczywiście poznawanie niesamowitej historii miejscowości w kraju. To opowieści i fakty, o których często nie dane nam było usłyszeć w szkole. A szkoda, bo gdyby takie ciekawostki dołączano do tego przedmiotu, wszyscy kochaliby Polskę i historie. Z wzajemnością.